, czwartek 25 lipca 2024
Cieszyn | Český Těšín: TAM
Jednym z wydarzeń projektu "TAM" będzie koncert duetu Chłodno w kawiarni AVION w Czeskim Cieszynie. fot: chlodnonam.plDodaj do Facebook

Cieszyn | Český Těšín: TAM

MS
Cieszyn | Český Těšín: TAM

Plakat wydarzenia.

Na początku września, a dokładnie w czwartek i piątek 1 i 2 stowarzyszenie Człowiek na Granicy ma przyjemność zaprosić na serię 3 artystycznych wydarzeń: na spotkanie literackie, koncert z widokiem na Olzę oraz wystawę fotografii. Dodatkowym wydarzeniem będzie wystawa prac zaprzyjaźnionych twórców i artystów będąca wynikiem kreatywnego wyzwania. Wszystko w ramach projektu "Cieszyn | Český Těšín: TAM".

- To wydarzenie, wynikające z naszych potrzeb estetycznych, przyjacielskich, sentymentalnych, z potrzeby zaprezentowania szerszej publiczności TU na pograniczu, w Czeskim Cieszynie i Cieszynie wyboru z czesko-polskiej literatury, muzyki, fotografii i sztuki nazwaliśmy TAM. Faktyczne miejsce, jakim jest TAM, a nazwa powstała od pierwszych liter nazw miejsc, w których chcemy się z Wami spotkać tj. Tramwaj Cafe, kawiarnia Avion i galeria Most, tworzą na mapie naszego pogranicza przyjemny, bliski i inspirujący trójkąt - wyjaśniają organizatorzy.

Generalnie wydarzenie obraca się wokół magicznej "trójki" — 3 miejsc i co najważniejsze wokół 3 bohaterów naszych spotkań, którymi są czeski reżyser, scenarzysta, pisarz i fotograf Ivan Fíla, duet Chłodno oraz polski dziennikarz i pisarz Andrzej Drobik, z którym spotkanie poprowadzi nasz cieszyński mistrz słowa Marcin Mońka.

- Tę sentymentalną czasoprzestrzeń TAM, za którą tęsknimy, ponieważ BYĆ MOŻE wydaje się na nam, że jest ona ciekawsza, idealna chcemy ściągnąć i umiejscowić TU. Stawiamy znak równości między TU i TAM niwelując przeszkody i bariery, ponieważ wychodzimy z założenia, że artystyczna, przyjacielska i twórcza atmosfera nie ma i nie zna granic. Naszym marzeniem jest, abyście się stali częścią TAM.
Chcielibyśmy Was zaprosić na to wydarzenie, licząc na wspólnie i niespiesznie spędzony twórczy czas — spotkajmy się TAM!
- zachęcają organizatorzy. Wstęp na wszystkie punkty program jest bezpłatny.

Szczegółowy program:

 • czwartek, 1 września, godz. 18:00 - kawiarnia Tramwaj Cafe: spotkanie autorskie z Andrzej Drobikiem, prowadzenie: Marcin Mońka
 • czwartek, 1 września, godz. 20:00 - kawiarnia AVION w Czeskim Cieszynie: koncert duetu Chłodno
 • piątek, 2 września, godz. 17:00 - Galeria MOST w Czeskim Cieszynie: wystawa fotografii Ivan Fíla
 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama