, niedziela 27 listopada 2022
Brenna: Startuje Artystyczne Lato u Kossaków!
Już 20 czerwca w ramach ALUK w Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” odbędą się warsztaty dla najmłodszych dzieci (wiek 3-8 lat) „W magicznym świecie Kacperka”. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Brenna: Startuje Artystyczne Lato u Kossaków!

MB/MAT.PRAS.
Brenna: Startuje Artystyczne Lato u Kossaków!

Program ALUK 2015, fot. mat.pras.

W miniony weekend rozpoczęło się Artystyczne Lato u Kossaków w Górkach Wielkich. Przed nami trzy letnie miesiące pełne artystycznych wydarzeń. Organizatorzy nadal poszukują wolontariuszy oraz studentów zainteresowanych odbyciem praktyk studenckich, którzy pomogą przy organizacji tej imprezy.

Już 20 czerwca w ramach ALUK w Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” odbędą się warsztaty dla najmłodszych dzieci (wiek 3-8 lat) „W magicznym świecie Kacperka”. Warsztat inspirowany baśnią Zofii Kossak Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata oparty będzie
o animację na bazie elementów ruchowych oraz aktywność plastyczną. Warsztat rozpocznie się o godz. 11.00 i będzie trwać 2-2,5 godziny. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Tego samego dnia, czyli 20 czerwca będą miały miejsce Warsztaty Fotografii Przyrodniczej „Foto-Eko-Memory” (godz. 16.00 Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”). Warsztaty fotografii przyrodniczej „Foto – Eko – Memory” to zadanie z szeroko rozumianej edukacji ekologicznej, adresowane w głównej mierze do młodzieży szkolnej z terenu Gminy Brenna. Podczas spotkań studyjnych uczestnicy zajęć (łącznie przewiduje się udział 30-50 uczestników) zapoznają się z technikami i specyfiką fotografii przyrodniczej. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy.

Z kolei już 21 czerwca rozpoczną się IV Warsztaty Działań Kreatywnych - Ogólnopolskie Warsztaty Uczelni Artystycznych. W dniach 21-26 czerwca już po raz czwarty Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” będzie gościć studentów i wykładowców wyższych szkół artystycznych w ramach Warsztatów Działań Kreatywnych. W tym roku przyjedzie aż 10 uczelni z całej Polski. Studenci wykonywać będą zadania obejmujące zagadnienia z zakresu: ilustracji/grafiki oraz malarstwa.

W ramach IV WDK odbędą się otwarte spotkania i warsztaty: 21-25 czerwca, godz. 19.00 - Rozmowy o Sztuce - otwarte spotkania prowadzone przez wykładowców wyższych szkół artystycznych. Specjalne pokazy młodych artystów i ich wykładowców - każda z zaproszonych uczelni zaprezentuje swoją twórczość lub swoją pracownię podczas wieczornego spotkania w ramach Rozmów o Sztuce. Wstęp wolny.

Natomiast w terminie 23-25 czerwca, w godz. 16.00 - 18.00 będzie miała miejsce Akademia Umiejętności - otwarte warsztaty graficzne. W ramach Akademii Umiejętności odbędą się otwarte warsztaty graficzne prowadzone przez studentów i profesorów. Uczestnicy „Akademii” będą mogli zapoznać się z zawodem grafika/ilustratora, własnoręcznie wykonać matrycę graficzną i zrobić z niej odbitkę graficzną. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Przewiduje się zorganizowanie dwóch grup - dziecięcej (powyżej 5 roku życia) i dorosłej.

27 czerwca o godz. 16.00 odbędzie się wernisaż wystawy IV Warsztatów Działań Kreatywnych. Z kolei po wernisażu wystąpi zespół wokalny Bi-Bi Singers z Bielska-Białej. Zespół składa się z ludzi z różnych środowisk, którzy odnajdują przyjemność w śpiewaniu a capella na kilka głosów. W ich szerokim repertuarze szczególne miejsce zajmuje muzyka dawna z XVI i XVII wieku kompozytorów europejskich takich jak: Wacław z Szamotuł, Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Orlando di Lasso, Claudio Monteverdi. Wstęp na koncert jest wolny.

Ze szczegółowym programem Artystycznego Lata u Kossaków 2015 można zapoznać się na plakacie, który załączamy obok artykułu.

Organizatorzy nadal poszukują wolontariuszy oraz studentów zainteresowanych odbyciem praktyk studenckich, którzy pomogą przy organizacji tej imprezy. - Jeśli szukasz ciekawego i kreatywnego miejsca na odbycie bezpłatnych praktyk studenckich, to skorzystaj z zaproszenia Fundacji im. Zofii Kossak i pomóż przy organizacji tegorocznego "Artystycznego Lata u Kossaków” odbywającego się w Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich - zapraszają organizatorzy. - Rozwiń swoją wiedzę oraz doświadczenie w zakresie organizacji wydarzeń artystycznych i edukacyjnych, a także swoje umiejętności interpersonalne poprzez kontakt z odwiedzającymi nas gośćmi - zachęcają.

Zainteresowani mogą wysyłać zgłoszenia na adres e-mail: centrumkossak@gmail.com. Dodatkowe informacje na ten temat są udzielane pod numerem telefonu: 33 851 03 51. Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony internetowej organizatora tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama