, poniedziałek 2 października 2023
90 lat Chóru Nadzieja
fot. materiały prasowe Dodaj do Facebook

90 lat Chóru Nadzieja

W tym roku swój jubileusz obchodzi Chór „Nadzieja” Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Drogomyślu. To już 90-lat kiedy Członkowie Chóru swoim oddaniem, talentem, wieloma staraniami, poświęcają swój wolny czas ubogacając życie religijne, społeczne i kulturalne gminy Strumień będąc dla niej doskonałą wizytówką na terenie kraju jak i poza jego granicami.

Z tej okazji w niedzielę 27 listopada w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Drogomyślu odbył się dziękczynno- jubileuszowy koncert. Była to okazja do wspomnień, prezentacji dorobku artystycznego, gratulacji oraz podziękowań. Dziewięć dekad działalności chóru, społecznego zaangażowania i poświęcenia dla Kultury. Dziewięćdziesiąt lat wspólnej pracy, wysiłku, występów, wzlotów i upadków, radości i smutków.

Podziękowanie oraz gratulacje z okazji tak zacnego jubileuszu złożyli Jubilatom m.in. Anna Grygierek Burmistrz Strumienia i Czesław Greń Przewodniczący Rady Miejskiej w Strumieniu.

W koncercie oprócz jubilatów zaprezentowali się także Eliška Latawiec-dyrygent, orkiestra Beskid Sound Project pod batutą Sebastiana Niemczyckiego, Bogusław Żydek- conga.

Podczas wydarzenia Chór „Nadzieja” odznaczony został Złotą Odznaką Honorową Zasłużony Dla Województwa Śląskiego. Odznakę wręczył i pogratulował Jubilatom Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Andrzej Molin.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama