, piątek 12 sierpnia 2022
22. Kino na Granicy odwołane z powodu nowych obostrzeń
W dniach 21-26 sierpnia w Cieszynie i w Czeskim Cieszynie miała się odbyć 22. edycja Przeglądu Filmowego Kino na Granicy.  fot: Wojciech Wandzel/www.kinonagranicy.plDodaj do Facebook

22. Kino na Granicy odwołane z powodu nowych obostrzeń

MM
W dniach 21-26 sierpnia w Cieszynie i w Czeskim Cieszynie miała się odbyć 22. edycja Przeglądu Filmowego Kino na Granicy. Miała, gdyż z powodu zapowiedzianych przez Ministerstwo Zdrowia nowych obostrzeń związanych ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem, edycja ta została przez organizatorów odwołana.

W związku z ograniczeniami wprowadzonymi przez ten resort (Ministerstwo Zdrowia - przyp. red.) jesteśmy zmuszeni odwołać nasze tegoroczne spotkanie na polsko-czeskiej granicy. Jak wiemy, nowy system obostrzeń w wybranych powiatach dotyczy targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu oraz obowiązku noszenia maseczek. Lista powiatów będzie poddawana bieżącej analizie, a ministerstwo i modyfikowana dwa razy w tygodniu.

Na razie jesteśmy żółci, ale nie mamy pewności, czy w kolejnych dniach pogranicze nie zabarwi się na czerwono, co - wg nowych zasad resortu zdrowia - skutkowałoby całkowitym zakazem organizacji imprez w regionie. Ponadto kolor żółty narzuca na nas konieczność zredukowania liczby publiczności do 100 osób w sali. Nie będziemy zatem w stanie zapewnić wszystkim naszym widzom miejsc w kinie. Sytuacja w Czechach również nie ulega poprawie - w przygranicznych powiatach dochodzi do wzrostu zakażeń.

Nowe okoliczności oraz troska o Wasze bezpieczeństwo nie pozwalają nam na zorganizowanie 22. Kina na Granicy w terminie od 21 do 26 sierpnia - poinformowali organizatorzy Przeglądu Filmowego Kino na Granicy.

Nowe okoliczności, na które powołują się organizatorzy przeglądu to oznaczenie kolorem żółtym powiatu cieszyńskiego, które według zapowiedzi Ministerstwa Zdrowia mają wejść w sobotę, 8 sierpnia. Oznaczenie to skutkować będzie wprowadzeniem nowych obostrzeń, na terenie naszego powiatu, wśród których znaczące dla organizatorów filmowego przeglądu jest m.in. wprowadzenie limitu liczby widzów w salach kinowych maksymalnie do 25% wszystkich dostępnych miejsc.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama