, piątek 31 marca 2023
Zakład psychiatryczny za zabójstwo brata
Oskarżony przyznał się do zarzutów i wyjaśnił, że pozbawienie brata życia zostało mu to nakazane przez siłę wyższą. fot: KPP CieszynDodaj do Facebook

Zakład psychiatryczny za zabójstwo brata

SM/MAT. PRAS.
20-letni Grzegorz M, który w maju br. w Wiśle wielokrotnie ugodził brata nożem tłumacząc, że pozbawienie brata życia zostało mu to nakazane przez siłę wyższą, zostanie umieszczony w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Taki wniosek skierowała Prokuratura Rejonowa w Cieszynie do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej.

W nocy z 15 na 16 maja br. funkcjonariusze wiślańskiej policji zostali wezwani na interwencję do budynku na poddaszu którego znajdowali się dwaj bracia. W pomieszczeniu wskazanym przez świadków, ujawnili zwłoki mężczyzny oraz klęczącego obok nich Grzegorza M. Pokrzywdzony miał liczne rany kłute klatki piersiowej i brzucha. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Pogotowie udzieliło pomocy medycznej innemu mężczyźnie, który próbował zapobiec śmierci pokrzywdzonego. Mężczyzna został raniony nożem i doznał licznych obrażeń lewej ręki.

Grzegorza M. zatrzymano i przewieziono do komisariatu policji. Badanie krwi wykazało , że w chwili popełnienia zarzucanych mu czynów był trzeźwy, znajdował się jednak pod wpływem środka odurzającego. Oskarżony przyznał się do zarzutów i wyjaśnił, że pozbawienie brata życia zostało mu to nakazane przez siłę wyższą i miało być w pełni skuteczne i nieodwracalne. Drugiego pokrzywdzonego ranił, bo ten chciał mu przeszkodzić.

Oskarżony został poddany obserwacji sądowo-psychiatrycznej, w wyniku której biegli wydali opinię wskazując że Grzegorz M. z powodu zaburzeń psychicznych i zażycia środków odurzających działał w warunkach zniesionej poczytalności, tym samym miał zniesioną zdolność rozumienia znaczenia tych czynów i pokierowania swoim postępowaniem. W związku z tym zalecono umieszczenie go w zakładzie psychiatrycznym z uwagi na realne i wysokie prawdopodobieństwo dokonania przez niego takich samych lub podobnych czynów.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama