, niedziela 28 maja 2023
Wypadek kolejowy w Zebrzydowicach
Do wykolejenia pociągu doszło przy polsko-czeskiej granicy w kierunku Piotrowic w Czechach. fot: Wojciech Wandzel/WANDZELPHOTO.COMDodaj do Facebook

Wypadek kolejowy w Zebrzydowicach

JM [AKTUALIZACJA, GODZ. 11.49]
Wypadek kolejowy w Zebrzydowicach. Z torów wypadły trzy cysterny składu towarowego.

Do wykolejenia pociągu doszło około godz. 8.00 przy polsko-czeskiej granicy w kierunku Piotrowic koło Karwiny w Czechach. - Pociąg składał się z 34 cystern. Do wykolejenia doszło na rozjeździe - mówi Mariusz Białoń z cieszyńskiej policji.

Nie ma osób poszkodowanych. 36-letni maszynista prowadzący pociąg był trzeźwy. Cysterny były puste. Nie ma zagrożenia skażenia środowiska.

Utrudnienia w ruchu pociągów na tym odcinku mogą potrwać jednak aż do godz. 21.00. - Pociągi przejeżdżające przez stację Zebrzydowice do Czech i od strony Czech do Polski kierowane są przez Cieszyn. Wydłużenie czasu jazdy wynosi około 90 min - mówi portalowi gazetacodzienna.pl Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe.

Na miejscu działa komisja, która ustali przyczyny zdarzenia.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A ta fotka, to niby co to ma być? Najpierw rano była ze znaczkiem WC... Jak was nie było na miejscu, to się nie wysilajcie...

60 minut opóźnienia, z Bohumina do czeskiego Tesina i z Tesina do Zebrzydowic. 47 km objazdem, zmienić kierunek jazdy, obrócić lokomotywę i dostosować mijanki na linii jedno torowej to i tak dobry wynik. Inne zdjęcia na www.csmk.pl.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama