, wtorek 23 kwietnia 2024
Wydmuchał ponad 4 promile alkoholu, czyli policja podsumowała akcję "Trzeźwość"
Niechlubnym rekordzistą akcji okazał się 51-letni mieszkaniec Chybia. fot: ARCDodaj do Facebook

Wydmuchał ponad 4 promile alkoholu, czyli policja podsumowała akcję "Trzeźwość"

JM
238 osób poddanych badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, pięciu amatorów jazdy na "podwójnym gazie" i cztery zatrzymane prawa jazdy - to wynik akcji "Trzeźwość", którą w ubiegły weekend przeprowadzili policjanci na drogach powiatu cieszyńskiego.
Niechlubnym rekordzistą akcji okazał się 51-letni mieszkaniec Chybia. Jadący rowerem mężczyzna został zatrzymany na ul. Jagodowej. Podczas badania wydmuchał ponad 4 promile.

- W czasie akcji policjanci korzystali z nowoczesnych urządzeń Alco Blow, które służą do szybkiego sprawdzania dużej ilości osób w czasie zmasowanych kontroli trzeźwości - informuje mł. asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Jak przestrzegają policjanci, kierowcy poruszający się po drogach powiatu powinni spodziewać się wzmożonych kontroli, których głównym celem będzie wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących.

Kierującemu pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat więzienia. Dodatkowo sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów do dziesięciu lat.
Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

to katastrofa, dramat!.. to pokazuje, jak głęboko w de mamy przepisy prawa, ale przede wszystkim zdrowy rozsądek, i jak bardzo jesteśmy uzależnieni jako społeczeństwo od najgroźniejszego z narkotyków - alkoholu.

Panie Pawle, dziękujemy za Pana wiadomość i spieszymy z wyjaśnieniem. Link do potrącenia w Ustroniu umieściliśmy w tym materiale, ponieważ także dotyczy działalności policji w naszym regionie. Chcemy także takimi materiałami przestrzegać przed nieodpowiednimi zachowaniami wszystkich uczestników ruchu, zarówno pieszych jak i kierowców. W tym wypadku - kierowców przed wsiadaniem za kółko "po kieliszku", pieszych - przed przechodzeniem w niedozwolonym miejscu.
Serdecznie pozdrawiamy!

I proszę Redakcję o zmazanie dopisku pod artykułem: "PISALIŚMY: Ustroń: Śmiertelne potrącenie na "wiślance", gdyż kierująca była trzeźwa a artykuł ten jest o pijanych kierowcach, więc się nie trzyma tematu.
Jak powstanie tekst o zagrożeniu trzeźwymi kierowcami, to będzie można go dopisać.

No, czyli tylko 2% kierowców było pijanych, więc ja się pytam, pytam się, gdzie jest ta plaga pijanych za kółkiem, o której tak intensywnie mówi propaganda?

A po drugie, ilu z tych 2% pijanych zatrzymanych spowodowałoby wypadek? Ja podejrzewam, że większość z nich raczej dojechałaby szczęśliwie.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama