, poniedziałek 25 września 2023
Wyciek gazu w trzynieckiej hucie
Przyczyną wycieku było ok. 15 centymetrowe pęknięcie w rurociągu, przez który gaz odprowadzany jest z pieca huty. fot: HZS Moravskoslezského krajeDodaj do Facebook

Wyciek gazu w trzynieckiej hucie

SM
Wyciek gazu w trzynieckiej hucie

Przed godz. 10.00 przepływ gazu został zatrzymany, a uszkodzony rurociąg poddano naprawie. fot. HZS Moravskoslezského kraje

Cztery jednostki straży pożarnej interweniowały w środę rano na terenie trzynieckiej huty, gdzie doszło do wycieku wielkopiecowego gazu. Przyczyną wycieku było ok. 15 centymetrowe pęknięcie w rurociągu, przez który gaz odprowadzany jest z pieca huty.

Centrum operacyjne strażaków zlokalizowane było w okolicy wycieku wielkopiecowego gazu, który mógł doprowadzić do wybuchu oraz do zatrucia tlenkiem węgla. Na miejsce skierowane zostały trzy jednostki ratowniczo-gaśnicze województwa morawsko-śląskiego, stacjonujące w Trzyńcu, Frydku-Mistku oraz Czeskim Cieszynie oraz profesjonalna jednostka gaśnicza trzynieckiej huty.

- Strażacy zakazali wjazdu samochodom oraz wstępu pieszym na ul. Przemysłową, gdzie zostało wykryte minimalne stężenie tlenku węgla. Jego stężenie nie zostało odnotowane w kilku strefach zamieszkania w Trzyńcu, wytypowanych ze względu na kierunek wiatru. Dzięki temu nie było konieczności ewakuacji ludzi - wyjaśniają strażacy z HZS Moravskoslezského kraje.

Przed godz. 10.00 przepływ gazu został zatrzymany, a uszkodzony rurociąg poddano naprawie. Na miejscu pozostały jednak jednostki straży pożarnej, które monitorują stężenie niebezpiecznego gazu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama