, poniedziałek 8 sierpnia 2022
W Hażlachu i Zebrzydowicach bezpieczniej
Teren działania Komisariatu Policji w Zebrzydowicach swoim zasięgiem obejmuje gminy Hażlach i Zebrzydowice. fot: KPP CieszynDodaj do Facebook

W Hażlachu i Zebrzydowicach bezpieczniej

MB
Choć tereny gmin Hażlach i Zebrzydowice należą do bezpiecznych w skali powiatu, nie oznacza to, że tutejsi stróże prawa nie muszą nigdy interweniować. Komendant Komisariatu Policji w Zebrzydowicach przedstawił właśnie analizę stanu bezpieczeństwa w gminie Hażlach za zeszły rok. Wnioski są raczej optymistyczne - przestępczość zmalała względem poprzednich lat.

Teren działania Komisariatu Policji w Zebrzydowicach swoim zasięgiem obejmuje gminy Hażlach i Zebrzydowice. W 2013 roku policja odnotowała spadek przestępczości. Wykrywalność ogólna ukształtowała się na poziomie ok. 45 proc. i jest niższa niż w ubiegłym roku. - Obszary kolejowe, osiedle w Pogwizdowie i w Kaczycach, tereny przygraniczne, otwarcie granic, to czynniki, które wywierają największy wpływ na charakterystykę tutejszej przestępczości. Oczywiście nie należy zapominać o ogólnych uwarunkowaniach przestępczości w kraju (bezrobocie, patologie społeczne) - mówi podinsp. Robert Kamiński, komendant Komisariatu Policji w Zebrzydowicach.

Do pozytywnych aspektów działania zebrzydowickiej Policji w 2013 roku należy wykrycie szeregu kradzieży paliwa na stacjach benzynowych czy kradzieży w środkach komunikacji masowej. Zatrzymano także wzrost włamań i przestępstw rozbójniczych, w tym zakresie udało się między innymi wykryć trzech sprawców szeregu włamań do piwnic i kradzieży rowerów na terenie osiedla w Pogwizdowie, ustalić sprawcę zgwałcenia na tym samym osiedlu czy też ustalić, kto zniszczył przystanek w Zamarskach. - Do sądu skierowaliśmy 73 wnioski o ukaranie. Najczęściej represję mandatową stosowaliśmy wobec sprawców: zakłócenia spokoju publicznego, kradzieży sklepowych, zniszczenia mienia, niewłaściwego trzymania zwierząt - komentuje Kamiński.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Tak tak to są pierdołki schwytajcie tych co kradną te auta w przeciągu roku chyba z 5 znikło z gminy zebrzydowice

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama