, czwartek 6 października 2022
W Czeskim Cieszynie ciężarówka zderzyła się z pociągiem osobowym
Do zderzenia ciężarówki z pociągiem osobowym doszło przy wjeździe na stację kolejową w Czeskim Cieszynie. fot: Dariusz BrannyDodaj do Facebook

W Czeskim Cieszynie ciężarówka zderzyła się z pociągiem osobowym

SM
Do poważnego w skutkach wypadku doszło w czwartek, 10 maja, około godz. 16.00 przy wjeździe na stację kolejową w Czeskim Cieszynie. Na przejeździe kolejowym z sygnalizacją świetlną, samochód ciężarowy zderzył się z pociągiem osobowym jadącym z Frydka-Mistka.

Jak pisze dziennik internetowy iHorizont.cz, do zderzenia doszło mimo sprawnie funkcjonującej sygnalizacji świetlnej. Po uderzeniu, pociąg ciągnął ciężarówkę jeszcze przez około dwadzieścia metrów. Zarówno kierowca samochodu, jak i motorniczy oraz pasażerowie pociągu nie zostali poszkodowani.

Ciężarówka uderzyła w lokomotywę, która w zeszłym miesiącu została oddana do użytku, po generalnym remoncie sfinansowanym przez unię europejską w ramach programu modernizacji kolei. - Kierowca przede mną z niewiadomych przyczyn wjechał na przejazd bardzo późno. Teraz wszyscy tutaj stoimy, gdyż jest to jedyny wyjazd z terenu między torami kolejowymi - powiedział dziennikowi iHorizont.cz, kierowca który jechał tuż za samochodem, którego kierowca spowodował wypadek.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Coś w tym jest. Państwo Czeskie do kolei Czeskich dopłaca rocznie więcej niż nasze PKP ma długu, ale jak i gdzie zarobić w Polsce kiedy to w jednym ze sklepików w Cieszyńskiej Biedronce oferowali pracę za 3zł na godzinę. Pół litra paliwa? ja wolę pół litra wódki bo to jedyna pociecha w tym całokształcie.

O 15stej 15 szynobus typ 814/914 094-9 Regionowa kurs z Frydka Mistaka uderzyła w ciężarówkę i tyle. TVN już by rozdmuchał że to wina PKP iż doszło do katastrofy a cieszyniak w to uwierzy bo nie umie mieć swojego zdania tylko wierzy w wszystkie media. Byłem na miejscu zaraz po wypadku aż do czasu usunięcia jego skutków. Szynobus odjechał do Valasske Mezirici gdzie znajduje się warsztat do napraw tego typu pojazdów a ciężarówka o własnych siłach zjechała z torowiska. Po prostu ludzie wszędzie są tacy sami ale to u nas zachwycamy się Czechami że tam takie rzeczy to nie możliwe. W Cieszynie 22.06.2011. też TIR wjechał pod pociąg koło ex Dromexu i już była wina kolei, bo co ten pociąg tam robił, czemu nie zahamował, czemu nie trąbił i w ogóle. Więcej zdjęć na www.csmk.pl.

Po polskiej stronie Olzy do takiego wypadku by nie doszło!
Kolej już zlikwidowaliśmy, komunikację zbiorczą właśnie likwidujemy, potem zabierzemy się za ciężarówki.
I wtedy "newsy" z Cieszyna będą wyglądały mniej więcej tak: "Cieszyn: Rozpędzona krowa uderzyła w króliczok. Paraliż komunikacyjny miasta"

dobre dobre :) wróćmy do czasów wozów drabiniastych :)

Bo my, Polacy, nie jesteśmy tak zdemoralizowani przez komunistyczną niewolę jak bezbożni Czesi, którzy utrzymują nierentowny relikt owej epoki jakim jest kolej. Porządny prawy Polak bierze swój własny los w swoje własne spracowane ręce i kupuje własny prywatny samochód, który utrzymuje z własnej uczciwej pracy bądź bierze swój własny los w swoje własne spracowane nogi i chodzi piechotą . Zepsuci przez socjalizm Czesi liczą na to, że złodziejskie socjalistyczne państwo zorganizuje mu transport publiczny, do którego dopłacą podatnicy-niewolnicy.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama