, poniedziałek 15 sierpnia 2022
Ustroń: Za pomocą drewnianego kija chciał odzyskać pieniądze
Mieszkaniec Ustronia za pomocą drewnianego kija chciał wymusić na znajomym zwrot pieniędzy za zaległy czynsz. fot: ARCh. organizatoraDodaj do Facebook

Ustroń: Za pomocą drewnianego kija chciał odzyskać pieniądze

KK, KPP Cieszyn
54-letni mieszkaniec Ustronia trafił na 3 miesiące do aresztu. Aby odzyskać pieniądze za zaległy czynsz, pobił swojego rówieśnika drewnianym kijem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 1 kwietnia, w jednym z mieszkań w Ustroniu. Nad ranem 54-letni mieszkaniec Ustronia poszedł do swojego rówieśnika, który wynajmował u niego mieszkanie. Zażądał pieniędzy za zaległy czynsz. Przekazał mu, że do popołudnia ma czas, aby zwrócić wierzytelności.

Tak się też stało. - Późnym popołudniem około godziny 18.00 mężczyzna przyszedł ponownie do mieszkania po pieniądze. Kiedy lokator ich nie znalazł, wynajmujący zagroził, że użyje wobec niego przemocy. Wyszedł na chwilę z mieszkania, po czym wrócił z kijem w ręku. Zaczął go nim bić po głowie i rękach. Następnie agresor wyszedł i powrócił do swojego mieszkania - relacjonuje asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Pobity mężczyzna powiadomił policję o przestępstwie. Dyżurny komisariatu w Ustroniu skierował na miejsce policjantów. Mundurowi wezwali pogotowie. - W szpitalu okazało się, że ma złamaną rękę. Stróże prawa zatrzymali sprawcę pobicia i przewieźli do komisariatu. Był pijany. Badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu śledczy przedstawili mu zarzuty - dodaje Domagała.

Wczoraj, 2 kwietnia, decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama