, poniedziałek 15 sierpnia 2022
Ustroń ma najlepszego dzielnicowego w powiecie cieszyńskim
Mł. asp. Piotr Glenc z Komisariatu w Ustroniu, pracuje w policji od sześciu lat, a od trzech jest dzielnicowym. fot: powiat.cieszyn.plDodaj do Facebook

Ustroń ma najlepszego dzielnicowego w powiecie cieszyńskim

JM
Mł. asp. Piotr Glenc z ustrońskiego komisariatu uznany został za najlepszego dzielnicowego w powiecie cieszyńskim.

Dzielnicowy okazał się najlepszy spośród funkcjonariuszy pracujących na co dzień w cieszyńskiej komendzie oraz komisariatach w Skoczowie, Strumieniu, Ustroniu, Wiśle i Zebrzydowicach.

Komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli policji i Starostwa Powiatowego w Cieszynie przy wyborze dzielnicowego roku wzięła pod uwagę nie tylko jego wiedzę, ale także aktywność w działalności prewencyjnej. Dobry dzielnicowy powinien też utożsamiać się z problemami społecznymi w swoim rejonie i prowadzić działania profilaktyczne.

- Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. To był bardzo trudny wybór, bo kilka osób, które na co dzień świetnie wykonują swoją pracę, było fantastycznie przygotowanych - mówi Joanna Materna-Rybińska, naczelniczka Wydziału Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Tegoroczny zwycięzca konkursu na dzielnicowego roku w powiecie cieszyńskim, mł. asp. Piotr Glenc z Komisariatu w Ustroniu, ma 32 lata, pracuje w policji od sześciu lat, a od trzech jest dzielnicowym.

Jak sam mówi wyróżnienie jest dla niego ogromnym zaskoczeniem. - Walka była wyrównana i wygrałem chyba o włos - stwierdza mł. asp. Piotr Glenc i podkreśla, że praca dzielnicowego to przede wszystkim praca z ludźmi i organizacjami im pomagającymi. - Dzielnicowy jest zazwyczaj od spraw trudnych i niekoniecznie zawsze tych, które da się rozwiązać poprzez zastosowanie przepisów prawa - podkreśla.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama