, poniedziałek 20 maja 2024
Tymczasowy areszt dla sprawców rozboju z Cieszyna
Jeden z zatrzymanych to 20-letni mieszkaniec Cieszyna. fot: KPP CieszynDodaj do Facebook

Tymczasowy areszt dla sprawców rozboju z Cieszyna

RED. / MAT.PRAS.
Cieszyńscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju, którzy na ulicy w Cieszynie zaatakowali 25-letniego mężczyznę. Sprawcy pobili swoją ofiarę dla telefonu komórkowego i paczki papierosów. Decyzją sądu, napastnicy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie, do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w Cieszynie. W czwartkowy wieczór do komendy policji zgłosił się 25-letni mieszkaniec Cieszyna. Mężczyzna miał widoczne obrażenia głowy. Powiadomił dyżurnego, że na ulicy Hajduka został pobity przez dwóch nieznanych sprawców. Obaj kopali i uderzali pięściami bezbronnego mężczyznę. Po wszystkim zabrali swojej ofierze telefon komórkowy oraz paczkę papierosów i uciekli. Pokrzywdzony trafił do szpitala, gdzie przebywa na leczeniu.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców rozboju. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego na drugi dzień po zgłoszeniu przestępstwa, zatrzymali dwóch napastników. 17 i 20-letni mieszkańcy Cieszyna przyznali się do stawianych im zarzutów. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd postanowił o ich tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

Sprostowanie

W artykule pojawiły się niecelne sformułowania określające rozbój w Cieszynie aktem wandalizmu. Autor artykułu użył w tytule słowa "wandale", podczas gdy byli to sprawcy rozboju, jak podaje policja. Redakcja Gazety Codziennej przeprasza za tą pomyłkę.

Komentarze: (13)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

redakcja cenzuruje samą siebie - jeszcze dziś rano był tu tekst p. Bryl, która upierała się przy swej tezie, że W.Sz. był "z Dębowca" - no i ni ma, ani śladu...:)
Pani Bryl, przyzna się pani do błędu i ignorancji? Czy też dalej pójdziecie w zaparte, jak nie przymierzając szmatławy ox.pl i będziecie puszczać jedyne peany pochwalne na swój temat?...

Tak Szanowny Panie przyznaję się do popełnionych błędów w obu artykułach, za co przeprosiłam w powyższych sprostowaniach i jeszcze raz przyznaję się do błędu w niniejszym komentarzu. Małgorzata Bryl

Droga pani Małgosiu,
ugrzęzła pani po szyję, i brnie dalej...
"w nawiasie mówiąc" ambicja to dobre stworzenie, ale jak zachoruje, to nosiciel ma przerąbane...

Droga Pani Małgosiu, nie mogę przyznać Pani racji, choć bardzo chciałbym. Tytuł artykułu jest niefortunny i wprowadza w błąd. Określenie "wandalizm" odnosi się do przedmiotu i oznacza tyle, co niszczenie cudzego mienia. I w takim znaczeniu figuruje np. w kodeksie karnym. Natomiast wydarzenie, które Pani opisuje to zwyczajny rozbój popełniony na osobie. Dlatego też właściwszym terminem byłoby użycie w tytule np. słowa "bandyta", ponieważ bez wątpienia mieliśmy do czynienia z aktem bandytyzmu. Pozdrawiam

to był wybryk chuligański - słowo bandyta jest zarezerwowane do poważnych przestępstw rabunkowych i naruszeń ciała...

Panie Jerzy, to jest bandytyzm w czystej postaci. Mogą wszak istnieć różne jego skale - od pospolitego do bardzo poważnego. Nie można mówić o tych samych proporcjach w przypadku dającego w zęby i kradnącego telefon oprycha do np gangstera żyjącego z napadów na tiry i handlu narkotykami, który w ochronie swoich interesów i pozaprawnej władzy zleca zabójstwa. Obydwoje jednak są bandytami.

Drogi Panie Jerzy, proszę wczytać się w tekst. Polecam zwłaszcza zdanie: "Obaj kopali i uderzali pięściami bezbronnego mężczyznę" - to nie jest opis zwykłej akcji chuligańskiej, lecz pospolitego bandytyzmu. Kilka ustępów dalej jest napisane, że pobity wskutek odniesionych ran przebywa w szpitalu. To Pańskim zdaniem nie byli bandyci? Proszę się zastanowić wczesniej nim wyrazi Pan jakąś kolejną swoją opinię. Pozdrawiam

GC potrzebna jest Dobra zmiana, na stanowiskach redaktorskich.
Także dzisiaj informacja "Zmarł Władysław Szweda z Dębowca", potem w tekście jak byk "...pochodzący ze Stonawy, był od 1949 mieszkańcem Ogrodzonej".
Wy tam śpicie czy może sączycie?...

A dajżesz se spokój. Głupi ten komentarz i złośliwy czy tylko złośliwy?

Słownik języka polskiego: wandal - człowiek umyślnie niszczący czyjąś lub wspólną własność, zwłaszcza dobra kulturalne"

Wandale ???????? bardziej na miejscu było by bandyci !

Czy autor zna znaczenie słowa "wandal"? Sprawcy rozboju to nie wandale, tylko pospolici bandyci!

To chyba bandyci a nie " Wandale "

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama