, niedziela 14 sierpnia 2022
Tymczasowy areszt dla sprawców pobicia i kradzieży
Mężczyzna podał rysopis sprawców i policjanci z zebrzydowickiego komisariatu wszczęli poszukiwania. Po kilku godzinach kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani na ulicy Mickiewicza w Kaczycach. fot: KPP CieszynDodaj do Facebook

Tymczasowy areszt dla sprawców pobicia i kradzieży

AK, KPP Cieszyn
W ręce kryminalnych z Komisariatu Policji w Zebrzydowicach wpadło dwóch sprawców pobicia i kradzieży. Zanim doszło do przestępstwa, wspólnie z właścicielem domku letniskowego pili alkohol. Doszło do sprzeczki podczas której pobili gospodarza, a następnie skradli telefon komórkowy i pieniądze. Zatrzymani sprawcy zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Grozi im do 8 lat więzienia.

- W minioną sobotę Sąd Rejonowy w Cieszynie na wniosek Prokuratury zastosował tymczasowy areszt wobec kobiety i mężczyzny, którzy dopuścili się kradzieży i pobicia z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Do zdarzenia doszło w Kaczycach. 19 letnia kobieta i 29-letni mężczyzna pochodzący z okolic Leżajska szukali noclegu. Właściciel jednego z domków letniskowych zaprosił ich do siebie. Na terenie posesji 53-latek z parą nieznajomych pili alkohol - informuje Rafał Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji, który dodaje, że podczas libacji doszło między nimi do awantury. Przewrócili na ziemię gospodarza, a następnie sprawcy wyjęli z plecaka nóż i przystawili go do szyi 53-latka. Grozili mu i zaczęli go bić i kopać po całym ciele. Napastnicy skradli telefon komórkowy i uciekli. Właściciel twierdzi także, że zniknęła mu gotówka.

Osoby mieszkające w pobliżu wezwały pogotowie i policję. Pokrzywdzonemu udzielono pomocy medycznej. Mężczyzna podał rysopis sprawców i policjanci z zebrzydowickiego komisariatu wszczęli poszukiwania. Po kilku godzinach kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani na ulicy Mickiewicza w Kaczycach. Podczas przeszukania stróże prawa znaleźli skradziony telefon. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili zarzuty. Teraz grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama