, niedziela 14 sierpnia 2022
Śmiertelne potrącenie w Goleszowie
Cieszyńscy policjanci wyjaśniają przyczyny oraz okoliczności wypadku, który miał miejsce dzisiaj wieczorem w Goleszowie.  fot: KPP Cieszyn



Dodaj do Facebook

Śmiertelne potrącenie w Goleszowie

AK, KPP Cieszyn
Policjanci z cieszyńskiej komendy wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj wieczorem w Goleszowie. Kierowca volkswagena potrącił pieszego, który zginął na miejscu.

Cieszyńscy policjanci wyjaśniają przyczyny oraz okoliczności wypadku, który miał miejsce dzisiaj wieczorem w Goleszowie.

- Około 17.30 na ulicy Cieszyńskiej kierowca golfa potrącił 58-letniego mieszkańca Goleszowa. Na skutek odniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu - informuje Rafał Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji.

Ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że pieszy poruszał się po jezdni. 22-letni kierowca volkswagena był trzeźwy. W związku ze zdarzeniem droga w obu kierunkach była całkowicie zablokowana przez blisko 2 godziny.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wczoraj jechałam tamtędy, kazali skorzystać z objazdu przez Dzięgielów i Puńców. Jazda wieczorem to koszmar. Piesi są jak duchy, widzisz ich w ostatniej chwili. Poza tym, kto jedzie w Goleszowie 50 km/h? A pobocza brak.

1.Brak chodników-fatalny stan dróg(koleiny,dziury itp.).2.Brak pobocza-pasa awaryjnego.3.Wąskie drogi,kręte-przystosowane jeszcze do poruszania się bryczek w XIX w.nie samochodów,czy autobusów.Przykład np droga do Puńcowa,czy Ustronia właśnie.4.Nadmierna prędkość samochodów.Ile to jadą"zdyscyplinowani inaczej kierowcy?"przez teren zabudowany.Na pewno ani 50,ani 60km/h.Dużo o dużo za wiele.5.Piesi też mają swoje za"uszami.Brak odblasków-jeżeli ja widzę samochód to on pewnie mnie też.Nic bardziej błędnego.Pojazd jadący 50km/h pokonuje 13,88m/s.Tak dla świadomości pieszych.Dodając jeszcze czas reakcji kierowcy może być za późno niestety(deszcz,śnieg,błoto pośniegowe,gołoledź itp).I oczywiście stan nietrzeźwości pieszych.Idzie taki"nawalony"z gospody środeczkiem-zero reakcji.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama