, sobota 9 grudnia 2023
Śmiertelne potrącenie na ul. Katowickiej
Do wypadku doszło w rejonie cieszyńskiego cmentarza przy ul. Katowickiej. fot. KPP Cieszyn Dodaj do Facebook

Śmiertelne potrącenie na ul. Katowickiej

JM, KPP CIESZYN
Śmiertelne potrącenie na ul. Katowickiej

W wyniku odniesionych obrażeń, w wypadku zginął 81-letni mieszkaniec Bażanowic. fot. KPP Cieszyn

Cieszyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Cieszynie. Potrącony przez samochód 81-letni mężczyzna zmarł w szpitalu.
Do wypadku doszło kilkanaście minut po godz. 12.00. Przechodzący przez przejście dla pieszych, w rejonie cieszyńskiego cmentarza przy ulicy Katowickiej, 81-letni mieszkaniec Bażanowic został potrącony przez kierującego samochodem marki renault scenic, 34-letniego mieszkańca Cieszyna.

- W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł w szpitalu. Kierowca renaulta był trzeźwy - informuje asp. Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Cieszyńscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego wypadku.
Komentarze: (12)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

choroba cieszyńska:
-nie sygnalizowanie migaczem zamiaru wykonania manewru(zjazd z ronda,zmiana pasa,skręt w lewo-prawo,zgaduj zgadula co taki"wymaluje"na drodze z rej.SCI)
-alkoholizm na drodze(podwójny gaz)
-brak patroli drogówki-gdzie one są?
-chamstwo kierowców wobec pieszych i rowerzystów
-o wiele,o wiele za szybko min.na wspomnianej Katowickiej,Stawowej.
-piesi również nie są bez winy
-nagłe wtargnięcia na jezdnię(nie oglądanie w lewo-prawo,czy coś nie jedzie)przecież samochód ma hamulce i się zatrzyma:)
-przechodzenie
na"czerwonym"-przeważnie Korfantego-Bobrecka(kilkanaście osób w niecałą godzinę-to po co te światła?)kierowcą też zdarza się niestety przejeżdżać na"późnym"pomarańczowym,jeśli nie powiedzieć na czerwonym
-brak oświetlenia rowerów-kierującym samochodem też to się niestety zdarza co dla mnie takiego kierowcę dyskwalifikuje w ogóle.

I piesi i kierowcy są w Cieszynie beznadziejni. Jednak katowicka to ulica gdzie ginie najwięcej ludzi. Władza też jest beznadziejna.

Człowieku chyba nie byłeś jeszcze poza Cieszynem i nie widziałeś jak jeżdżą inni. Co do badań psychiatrycznych kierowców z Cieszyna, proponuję badania również dla pieszych, którzy często bez zastanowienia, na czerwonym świetle czy poza przejściem wchodzą prosto pod koła. W sprawie tego wypadku nie wypowiadam się bo go nie widziałem i absolutnie nie chcę nikogo urazić, a kierowcy jak jeżdżą - każdy wie.

w Pastwiskach, podczas gdy realny horror wjazdu na os. Piastowskie wydaje się nikogo z mędrków ratuszowo-powiatowych nie interesować.

sprawa ewidentna

Współczuję zmarłemu i rodzinie. Szkoda Człowieka. Niech nikt nie pieprzy, że to przez złe drogi (bo często słychac takie stękania przy okazji śmiertelnych wypadków samoch.). Polscy kierowcy maja w głębokim poważaniu PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO - są najgorsi w całej europie. Samolubni, egocentryczni i śmiertelnie niebezpieczni.

Kierowca 10 lat wiezienia i tylko za to ze na przejsciu zabil czlowieka. Dodatkowo kierowcy z Cieszyna i okolic winni przechodzic badania psychiatryczne raz do roku

Wszyscy mieszkańcy Osiedla Piastowskiego pytamy :Ile ofiar ma ma polec aby wreszcie rozwiązano problem wjazdu i wjazdu do osiedla. Przecież nie przerwanie płynie rzeka samochodów stoisz i czekasz pod górkę a tu skręt w lewo masz pokonać nie raz sam jesteś zagrożony z prawej i lewj strony.Jeśli nic nie umiemy zrobić w tej sprawie to przynajmniej można trochę przystopować ruch samochodów na ul. Katowickiej poprzez zainstalowanie świateł,bo w tej chwili nie jest możliwością wyjechać i wjechać bezkolizyjnie do Osiedla

"usprawnieniem nie jest ograniczenie predkosci"
Usprawnieniem droga kierownico jest zakaz prowadzenia pojazdow mechanicznych przez tak myslacych, jak ty. Przeanalizuj sobie swoj ograniczony nieograniczona predkoscia umysl..Nie dziwota, ze w PL codziennie umiera tylu ludzi...
Dostosowac predkosc do warunkow na drodze, galy na ceste, a nie na komore i zadnych wypadkow nie bedzie...

Katowicka w tamtym rejonie pochłonęła już kilkanaście ofiar. Jak na centrum miasta, to jest to absolutny scandal.

To kolejny wypadek w tym rejonie. Też kolejny śmiertelny. Całość wystąpiła po rzekomych udogodnieniach na tej drodze. Co jest? Jest to że to główna arteria Cieszyna. Wymaga to zmian ruchu nie tylko kosmetycznych. Odjazdy do odiedli i cmentarza musza być bezkolizyjne. Jest na to miejsce. Ograniczenia wprowadzono decyzjami budowlanymi uniemożliwiającymi poszerzenie drogi. Może nie zdabano wtedy o dobro publiczne. Usprawnieniem nie jest ograniczenie prędkości. Ręcznie można policzyć jadących tam przepisowo. Analizy wymaga cały ruch od Ronda przy Elżbietankach, praktycznie aż do wylotu z Miasta. Należy bezwzględnie wykonać dodatkowe bezkolizyjne zjazdy na dwupasmówkę. Pytanie Kto to zrobi i czy jest w Mieście wola zabezpieczenia bezpieczeństwa publicznego nie jest pozbawione sensu. Pewne czynności można w tym przypadku robić w kolejnych latach. Jednak nie w celu wyborczym tylko realnych korzyści dla Miasta i życie jego mieszkańców. Zasada zrównoważonego rozwoju się kłania.

c'ela vie - jak się to pisze? drogie klawiszki i klawisze?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama