, wtorek 31 stycznia 2023
Śmierć chłopca z Cieszyna - prokuratura przedłuży śledztwoDodaj do Facebook

Śmierć chłopca z Cieszyna - prokuratura przedłuży śledztwo

INTERIA.PL
Bielska Prokuratura Okręgowa przedłuży śledztwo w sprawie śmierci wiosną ubiegłego roku chłopca o nieustalonej tożsamości, którego ciało znaleziono na obrzeżach Cieszyna.
- Termin śledztwa upływa dopiero pod koniec lipca, ale planujemy jego kolejne przedłużenie - powiedziała rzecznik prokuratury Małgorzata Borkowska. Dodała, że śledczy nadal prowadzą różnego rodzaju działania, których nie zakończą do końca przyszłego miesiąca. Między innymi trwają przesłuchania osób, które kupiły - płacąc kartą płatniczą lub kredytową - ubranka takie, jakie miał na sobie chłopczyk. Borkowska powiedziała, że jest to kilkadziesiąt osób. Mieszkają w różnych rejonach Polski.

Pomimo bardzo drobiazgowego śledztwa w postępowaniu nadal nie doszło do przełomu, który przybliżyłby śledczych do rozwikłania zagadki tożsamości dziecka i jego śmierci. Nadal jest to tzw. postępowanie w sprawie. Rozpoczyna się ono od wszczęcia śledztwa lub dochodzenia i trwa do momentu przedstawienia zarzutów określonej osobie. To etap, w którym osoba sprawcy nie jest znana.

Będzie to kolejne przedłużenie postępowania. Pod koniec ubiegłego roku prokuratorzy przedłużyli termin śledztwa do 19 marca, a następnie do 30 lipca.

Zwłoki dziecka zauważyli 19 marca 2010 roku w stawie na obrzeżach Cieszyna dwaj przechodzący w pobliżu chłopcy. Ciało leżało tam kilka dni. Przyczyną śmierci był uraz jamy brzusznej. Pod koniec kwietnia chłopiec został pochowany w Cieszynie.

Dotychczasowe próby ustalenia przez cieszyńskich policjantów tożsamości dziecka nie przyniosły efektu. Przyjąć można jedynie, że dziecko nie pochodziło z Cieszyna, ani też z woj. śląskiego. Tu funkcjonariusze sprawdzili rodziny, w których są chłopcy w podobnym wieku.

Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

biedny maluszek - ciągle pozostaje NN

oby ta sprawa została wereszcie wyjaśniona

Nie porównuj durniu głupoty dorosłych w wypadku w Smoleńsku z zabójstwem małego chłopca

Ostatnia szansa to moment, w którym dziecko powinno być objęte obowiązkiem szkolnym - jeśli było to polskie dziecko to przedszkole/szkoła upomną się o niego...

o śmierci chłopca, o śmierci Blidy, o katastrofie smoleńskiej... wszystko trzeba traktować jednakowo i nie przestawać szukać PRAWDY

Niestety, czas dziła na niekorzyść śledczych i jest raczej mało prawdopodobne abyśmy kiedyś poznali cała prawdę i i te okrutne bestie . Bo sprawców tego czynu nie można nazwać ludźmi.

durniu... kiedy ty kopniesz w kalendarz ??

Mam nadzieję że w końcu coś gdzieś ruszy.Sprawcy którzy stoją za tym powinni do końca życia nie zaznać ani dnia spokoju.Szkoda tego dzieciaczka.

zostawcie już tą sprawę w spokoju... co roku umiera i ginie tragicznie, szczególnie zimą, kilkudziesięciu bezdomnych

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama