, poniedziałek 22 kwietnia 2024
Skoczów: Spłonęły mieszkania socjalne. Nikomu nic się nie stało.
W Skoczowie przy ulicy Dolny Bór zapaliły się kontenery socjalne. fot. mat. pras. Dodaj do Facebook

Skoczów: Spłonęły mieszkania socjalne. Nikomu nic się nie stało.

W nocy, 17 października, w Skoczowie przy ulicy Dolny Bór zapaliły się kontenery socjalne. Dwa z nich doszczętnie spłonęły. Na chwilę obecną gmina nie planuje zakupu nowych mieszkań socjalnych.
W kontenerach socjalnych na stałe mieszkają 4 osoby. W chwili wybuchu pożaru znajdowało się w nich dwóch mieszkańców. - Jedna z kobiet ze względu na jej stan zdrowia akurat przebywa w Domu Opieki Społecznej, na razie ma zapewniony byt, druga, przebywa w więzieniu. Mężczyźnie, który uciekł z płonącego kontenera zapewniliśmy mieszkanie w remizie OSP w Pierścu. Tam w razie jakiegokolwiek kataklizmu kwaterujemy ludzi pozbawionych mieszkań - mówi Janina Żagan, burmistrz Skoczowa. - Byłam w nocy na miejscu zdarzenia, zniszczenia są ogromne, na szczęście nikomu nic się nie stało - dodaje.

Przyczyną pożaru najprawdopodobniej było zaprószenie w jednym z mieszkań. Sprawca, mieszkaniec kontenera, był pod wpływem alkoholu. Szczegóły zdarzenia bada policja.

Po pierwszych oględzinach strażacy stwierdzili, że jeden z kontenerów będzie nadawał się do użytku. Zakład Budynków Miejskich poszukuje zastępczych lokali dla poszkodowanych.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Picie to jest zycie hehehe....spalimy stare dostaniemy nowe za friko koko heheheh...Aaaaa...i jeszcze jedno-pani Monika nie wie ze alkocholizm to choroba a chory człowiek musi być pod opieką i musi być tolerowany????No tak,tak.....uwierz prosze we mnie bo ja wierze w ciebie Monika. To siema.

O jejku sztandarowy projekt Pani Burmistrz spłoną jaka szkoda. Cała Polska Zachwycała się jak to się rozwiązuje problemy mieszkaniowe za psie pieniądze tylko 3500zł za metr kwadratowy .
Ale nie ma się co martwić bo na szczęście nikomu nic się nie stało,lokal był na pewno ubezpieczony a pani Burmistrz pewnie coś wymyśli oryginalnego i Skoczów znowu będzie w centrum uwagi.
Pozdrawiam poszkodowanych i życzę szybkiego powrotu do nowego mieszkanka.

pani Burmistrz z łóżka w środku nocy. Wstyd

Podatnik i tak zapłaci za straty proponuję postawić kontener na śmieci jak nie umieją żyć jak ludzie bezkarność bezprawie reszta bez .kom.

A z jakiej racji mialby teraz jeszcze dostac kolejne mieszkanie zastepcze?! Moze razem z mieszkaniem mu jeszcze skrzynke czystej dorzucic, jako bonus...

tak jak w każdej polisie ubezpieczeniowej - pijany nie dajemy odszkodowania - po pijanemu zaprószył płacić do końca życia + odsetki za każdy dzień zwłoki + pierdel za zniszczenie 'mienia publicznego'. A za mienie publiczne to jak na białorusi stawka:= wielokrotność prywatnej

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama