, poniedziałek 15 lipca 2024
Rzeka alkoholu w Cieszynie
W jednym z garaży na terenie Cieszyna, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą ujawnili 2,750 litrów nielegalnego spirytusu. fot. KPP Cieszyn. Dodaj do Facebook

Rzeka alkoholu w Cieszynie

KK, KPP Cieszyn
Cieszyńscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali 2,750 litrów nielegalnego spirytusu. Wprowadzenie do obrotu takiej ilości alkoholu bez polskich znaków akcyzy naraziłoby Skarb Państwa na stratę około 125,000 zł z tytułu nieodprowadzonego podatku. Za przestępstwo akcyzowe grożą im teraz wysokie grzywny.
Na podstawie wcześniejszych ustaleń policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie w jednym z garaży na terenie Cieszyna ujawnili 2,750 litrów nielegalnego spirytusu. - Plastikowe, butelki z alkoholem, zapakowane były w kartony. Śledczy zatrzymali dwóch mieszkańców Cieszyna w wieku 24 i 25 lat, którzy przechowywali alkohol w garażu. Ponadto, stróże prawa zatrzymali dostawcę - 44-letniego mężczyznę, który samochodem dostawczym przywiózł spirytus do Cieszyna - wyjaśnia asp. Rafał Domagała, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Mundurowi zabezpieczyli nielegalny alkohol, a trzech mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu. Na poczet przyszłych wysokich kar i grzywien zabezpieczono pieniądze podejrzanych w kwocie 15,000 złotych. - Mężczyznom przedstawiono zarzuty posiadania i przewożenia nielegalnego alkoholu do których się przyznali. Za przestępstwo akcyzowe grozi im teraz wysoka grzywna - dodaje Domagała.
Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

tóż 125,000zł to je 5 kilo wórsztu po 25,00zł za kilo a ta gazeta tako dokładno, że pisze z dokładnością do 1/10 grosza :P

z czegóż czerpałaby potężne zyski mafia?... To właśnie struktury przestępcze są najbardziej zainteresowane utrzymaniem status quo w tej kwestii.

Faktycznie: coś tu nie gra. Albo walczymy z alkoholizmem albo nieprawdą jest że "człowiek jest naważniejszy". Jeśli faktycznie "CJN" to walczymy z każdym przemytnikiem, obojętnie jaką pozycję i stanowisko zajmuje. Przemytnikiem lub przestępcom akcyzowym można być też np. tworząc złe przepisy. Beneficjenci słynnej polskiej afery alkoholowej żyją sobie wybornie a my upajamy się pechem płotek. Czysta hipokryzja. Zrobić wszystki alkohol "legalny", nałożyć niskie podatki, a nie kombinować jak tu się akcyzowo obłowić na smakch niskiego stanu rzekomo "najważniejszych". Podobnie z zezwoleniami na handel. Wszyscy hiporytycznie dbają o zaniżenie spożycia alkoholu, a przecież jest dokładnie odwrotnie. Aby nie dołować nie wypada wspominać o kombinacjach paliwowych. Tych byłych i tych obecnych. Tak to się toczy: od afery do sensacji. Kto kogo i na ile wydutka. A przecież podobno: człowiek jest najważniejszy.

na OX-ie dobrze napisali - z kropkami.

2 przecienek 75 litra to nie dużo, chyb że miała być kropka a nie przecinek, podobnie z sumą: 125 przecinek zerozerozero złotych, ale jakby były kropki zamiast przecinków to byłoby to ciekawe:-) redakcjo, radakcjo radzędzień wcześniej nie pić podejrzabych trunków

alkohol szkodzi

mrówy pamiętają celnicy... złote czasy darmowych trunków i bonusów na zagryche. Mam nadzieje, że im teraz wątroby przypominają te złote czasy.

kto pamięta mrówy?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama