, niedziela 14 sierpnia 2022
Przewoził papierosy bez akcyzy: Został zatrzymany
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Zebrzydowicach zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który przewoził samochodem papierosy bez polskich znaków akcyzy.  fot: KPP CieszynDodaj do Facebook

Przewoził papierosy bez akcyzy: Został zatrzymany

AK/KPP Cieszyn
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Zebrzydowicach zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który przewoził samochodem papierosy bez polskich znaków akcyzy. Stróże prawa zabezpieczyli ponad 1000 paczek nielegalnych papierosów. Wartość uszczuplenia z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wynosi prawie 13 tys. złotych.

W sobotę stróże prawa z Komisariatu Policji w Zebrzydowicach zatrzymali 37-latka, który w volkswagenie przewoził nielegalne papierosy.

- Mężczyzna został zatrzymany około godz.2.30 na ulicy Ks. Janusza w Zebrzydowicach. Mieszkaniec województwa lubelskiego wpadł podczas wzmożonych działań mających na celu ujawnienie nielegalnego alkoholu z Czech. W trakcie przeszukania samochodu, funkcjonariusze zabezpieczyli 1010 paczek papierosów bez znaków skarbowych akcyzy - informuje Rafał Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji.

Mężczyzna usłyszał już zarzut przestępstwa akcyzowego. Grozi mu do 3 lat więzienia i dotkliwe kary finansowe. Jak szacują mundurowi w wyniku tego przestępstwa Skarb Państwa mógł stracić prawie 13 tys. zł z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama