, piątek 2 czerwca 2023
Policjanci rozbili grupę przestępczą ułatwiającą zdobycie prawa jazdy
Śląscy policjanci zatrzymali grupę przestępczą, która zajmowała się pośrednictwem w uzyskaniu uprawnień do prowadzenia pojazdów.  fot: www.word.katowice.plDodaj do Facebook

Policjanci rozbili grupę przestępczą ułatwiającą zdobycie prawa jazdy

KATARZYNA KOCZWARA, KWP Katowice
Kolejne zatrzymania w sprawie nielegalnych praw jazdy. Tym razem śląscy policjanci zatrzymali grupę przestępczą, która w naszym regionie zajmowała się pośrednictwem w uzyskaniu uprawnień do prowadzenia pojazdów. Zatrzymane zostały 3 osoby - właściciel jednego z podbeskidzkich ośrodków szkolenia kierowców, instruktor nauki jazdy oraz lekarz. Podejrzanym postawiono 120 zarzutów. Grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach rozbili grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym procederem związanym z pośrednictwem w uzyskaniu uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Zatrzymane osoby to 51-letni lekarz, 57-letni właściciel ośrodka szkolenia kierowców oraz 41-letni instruktor nauki jazdy. - Jak ustalili śledczy, mężczyźni zajmowali się m.in. wystawianiem nierzetelnych zaświadczeń o ukończeniu kursów na poszczególne kategorie prawa jazdy, a także przyspieszaniem terminów egzaminów. Wystawiali oni również nierzetelne orzeczenia lekarskie - badania lekarskie dla kandydatów na kierowców odbywały się bez udziału zainteresowanych - informuje Aldona Orman z zespołu prasowego KWP w Katowicach.

Sprawą zajmuje się bielska Prokuratura Okręgowa. - Śledztwo prowadzimy od sierpnia 2010 roku i dotyczy ono szerszego zagadnienia jakim są nieprawidłowości w uzyskaniu uprawnień do prowadzenia pojazdów. Sprawa dotyczy lat 2001-2010 - informuje Małgorzata Borkowska, rzeczniczka prasowa bielskiej prokuratury.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej przeciwko wiarygodności dokumentów, działania korupcyjne, udzielanie korzyści majątkowych za poświadczanie nieprawdy w dokumentach jak również przyjmowanie korzyści majątkowych i poświadczanie nieprawy. - W sumie podejrzanym postawiono 120 zarzutów. Sprawa ma charakter rozwojowy. Obecnie ustalane jest, czy do nieprawidłowości dochodziło także podczas egzaminu na prawo jazdy - dodaje Borkowska. Wobec instruktora zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Wobec lekarza i właściciela szkoły poręczenie majątkowe.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal gazetacodzienna.pl sprawa dotyczy osób związanych ze Śląskiem Cieszyńskim. - Nie jesteśmy informowani o zakresie działań prokuratury. Na jej wniosek udostępniamy tylko konkretne dokumenty - mówi Mirosław Sitko, naczelnik Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

a syn właściciela szkoły szkolenia funkcjonariusz POLICJI na emeryturze przypadkowo od 2011 roku.... hmmmm po 17 latach służby.... hmmmm a stary strażak... wzór idzie z góry...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama