, niedziela 14 sierpnia 2022
Policja: Złapali złodzieja, udaremnili jego wyjazd do Londynu
Policjanci uniemożliwili 30-letniemu mieszkańcowi Ustronia ucieczkę do Londynu. fot: ARCDodaj do Facebook

Policja: Złapali złodzieja, udaremnili jego wyjazd do Londynu

KK, KPP Cieszyn
Policjanci z ustrońskiego komisariatu zatrzymali 30-letniego mieszkańca Ustronia, który dokonał kilku włamań na terenie powiatu cieszyńskiego. Zatrzymali go w jego mieszkaniu na trzy godziny przed odlotem z katowickiego lotniska do Londynu. Zatrzymany trafił do aresztu.

W ubiegłym tygodniu do Komisariatu Policji w Ustroniu wpłynęło zawiadomienie o dokonanej kradzieży laptopa. Przestępstwa dokonano na szkodę jednej z fundacji mającej siedzibę w Ustroniu. Sprawca, przedostał się przez otwarte okno do wnętrza budynku i zabrał komputer o wartości 2.000 zł. - Kryminalni prowadzący sprawę, na podstawie zabezpieczonych śladów i uzyskanych informacji, wytypowali sprawcę. Kilka dni później o godzinie 7.00 zapukali do drzwi jego mieszkania. Mężczyzna akurat przygotowywał się do wyjazdu za granicę. Miał spakowane bagaże, a w ręku trzymał bilet na samolot do Londynu. Mówił, że spieszy się na godzinę 10.00 na lotnisko w Pyrzowicach - informuje asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Policjanci zatrzymali go i przewieźli do komisariatu. Podczas przesłuchania 30-letni mieszkaniec Ustronia przyznał się do kradzieży laptopa. - Opowiedział śledczym także o innych przestępstwach. Okazało się, że dokonał kilka innych włamań na terenie powiatu cieszyńskiego. Najpierw w Ustroniu ukradł rower, który służył mu do popełnienia przestępstw. W Cieszynie włamał się do czterech domków letniskowych na terenie ogródków działkowych. W Ustroniu włamał się do dwóch altanek. Natomiast w Wiśle poszedł do kościoła, gdzie włamał się do skarbonki - wyjaśnia rzecznik policji.

Policjanci skradziony sprzęt odnaleźli w jednym z lombardów na terenie Cieszyna. Laptop został już zwrócony właścicielowi. Zatrzymany mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Za kradzieże z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama