, niedziela 10 grudnia 2023
Policja: Sprawcy brutalnego napadu na czeski sklep - aresztowani
Sprawcom napadu grozi do 12 lat więzienia. fot: ARCDodaj do Facebook

Policja: Sprawcy brutalnego napadu na czeski sklep - aresztowani

PAP/PolskaLokalna.pl
Trzej mężczyźni, podejrzani o brutalny napad na sklep spożywczy w Czechach, zostali aresztowani. Jeden z nich odpowie także za liczne kradzieże samochodów. Uczestniczącą w napadzie kobietę objęto policyjnym dozorem.

Do napadu na polsko-czeskim pograniczu doszło w miniony czwartek. Sprawcy wtargnęli do prowadzonego przez Wietnamczyków sklepu spożywczego w przygranicznych Piotrowicach k. Karwiny. Brutalnie pobili i razili gazem właściciela i pracownika sklepu - obywateli Wietnamu. Ukradli kilka butelek alkoholu i uciekli do Polski.

- Dzięki precyzyjnym informacjom o sprawcach, które przekazali policjanci z Czech, funkcjonariusze rybnickiej drogówki zauważyli podejrzany pojazd zaraz po wjeździe na nasz teren. Audi, którym poruszali się sprawcy, zostało zatrzymane po kilkunastu minutach pościgu, w Marklowicach - relacjonował w poniedziałek Adam Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji.

Okazało się, że samochód został skradziony poprzedniego dnia w Jastrzębiu Zdroju. Sprawcami napadu okazali się trzej mężczyźni w wieku 27-33 lat oraz 29-letnia kobieta. Szybko wyszło też na jaw, że najstarszy z zatrzymanych mężczyzn był poszukiwany listem gończym.

- Podczas przesłuchań mężczyzna przyznał się do kradzieży kilkunastu samochodów. Kilka z nich policjanci już odnaleźli i przekazali właścicielom - powiedział Jachimczak.

Decyzją sądu trzej podejrzani zostali aresztowani na trzy miesiące, natomiast kobieta musi meldować się w komisariacie policji. Całej czwórce grozi nawet 12 lat więzienia.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama