, niedziela 10 grudnia 2023
Policja: Akcja NURD z myślą o pieszych
Podczas akcji "NURD" policjanci kontrolują zachowanie niechronionych uczestników ruchu drogowego. fot. ARC Dodaj do Facebook

Policja: Akcja NURD z myślą o pieszych

KPP Cieszyn
Na terenie powiatu cieszyńskiego policjanci z \"drogówki\" prowadzą akcję pod kryptonimem \"NURD\". Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.
- 25 października od wczesnych godzin rannych policjanci drogówki wspólnie z kolegami z pionu prewencji prowadzą działania "NURD" (niechroniony uczestnik ruchu drogowego), mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg. Stróże prawa podczas prowadzonej akcji kontrolują zachowanie niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy poruszają się w obrębie dróg, jak również przypominają o zasadach poruszania się po jezdni i w jej pobliżu - wyjaśnia asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Przy uderzeniu przez pojazd jadący z dużą prędkością praktycznie nie mają szans na przeżycie.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

I.C. ma rację frustracie:D

Jak się nie ma innych argumentów to najlepiej użyć inwektyw(o ile wiesz co to słowo znaczy) i tak jak napisałem czytanie ze zrozumieniem jest dla ciebie nieosiągalne.a jeśli ci pomorze używanie inwektyw to dalej,ulżyj sobie.PS. ty nawet nicka nie umiesz poprawnie napisać.

kierowca z komórą przy uchu nie patrzy, czy jest ktoś na pasach, albo też hamuje w ostatniej chwili. a przejeżdżanie pieszuemu po piętach (też na pasach) to druga zmora. ale jak wynika z art., będą pouczać pieszych, a nie kierowców :-(

xxxyz,artykuł o pieszych a ty o telefonach,czytanie ze zrozumieniem jest dla większości tak nieosiągalne jak kosmos,a fora jedyną możliwością ulżenia własnej frustracji.

Mam nadzieję, że wyszkolicie wreszcie kierowców i oderwiecie im od uszu telefony - bo to jest karygodne, że nikt nic z tym nie robi!!!

róbcie co niedziela w sezonie jesienno-zimowym kiedy tysiące babć na czarno ubranych - fantastycznie widocznych w świetle reflektorów wyrusza tłumnie do księdza na mszę.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama