, sobota 13 sierpnia 2022
Pijany, poszukiwany, usiłował ukraść samochód
Badanie stanu trzeźwości 20-latka wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. fot: KPP CieszynDodaj do Facebook

Pijany, poszukiwany, usiłował ukraść samochód

SM/KPP CIESZYN
Policjanci z komisariatu policji w Zebrzydowicach zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który usiłował dokonać kradzieży samochodu. Do zatrzymania doszło dzięki reakcji przechodnia, który przyłapał sprawcę na gorącym uczynku, a następnie przekazał policjantom. Okazało się, że złodziej jest poszukiwany.

- Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Około 1.00 policjanci z zebrzydowickiego komisariatu zostali powiadomieni o próbie kradzieży samochodu w Kończycach Małych na ulicy Staropolskiej. Skierowani na miejsce stróże prawa ustalili, że mieszkaniec tej miejscowości włamał się do zaparkowanego fiata. Podejrzane zachowanie młodzieńca zwróciło uwagę przypadkowego przechodnia, który podszedł bliżej i zauważył zdemontowaną stacyjkę. Mężczyzna natychmiast powiadomił policję. Ujął złodzieja, a następnie przekazał go w ręce policjantów - wyjaśnia okoliczności zatrzymania Rafał Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji.

Badanie stanu trzeźwości 20-latka wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że sprawca jest poszukiwany. Nie stawił się bowiem w wyznaczonym terminie w zakładzie karnym, aby odbyć zasądzoną wobec niego karę pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa. W rezultacie został zatrzymany przez stróżów prawa w policyjnym areszcie, skąd następnie trafił do zakładu karnego, gdzie będzie odsiadywał wyrok. Za kolejne przestępstwo grozi mu do 10 lat pobytu za kratkami.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

W Zebrzydowicach ludzie nie tolerują łamania prawa. Brawo!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama