, środa 30 listopada 2022
Nowy sprzęt dla policji w całym powiecie
Sprzęt został pozyskany dzięki środkom pochodzącym z Unii Europejskiej.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Nowy sprzęt dla policji w całym powiecie

red.
Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Cieszynie Janusz Sikora wręczył Komendantowi Powiatowemu Policji insp. Jackowi Bąkowi policyjne zestawy identyfikacyjne. Sprzęt służyć będzie na komisariatach w całym powiecie oraz policjantom z drogówki. Składa się z lampki UV, elektronicznego mikroskopu i nożyka do zdejmowania mikrokropek. Sprzęt został pozyskany dzięki środkom pochodzącym z Unii Europejskiej.

Mundurowi będą teraz mogli łatwiej zidentyfikować wcześniej skradzione rowery, a nawet inne cenne pojazdy jak wózki inwalidzkie, czy dziecięce. Możliwe jest to dzięki syntetycznemu DNA z numerem identyfikacyjnym, który nadawany jest danemu pojazdowi przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. DNA wraz z numerem oraz zdjęciami i danymi właściciela umieszczany jest w międzynarodowej bazie pojazdów. Oznakowanie nie ingeruje w trwały sposób w wygląd pojazdu. Nie jest widoczne dla osób postronnych. O zastosowanym oznakowaniu informuje jedynie naklejka umieszczana na ramie pojazdu. W przypadku kradzieży bądź utraty i zgłoszeniu tego faktu przez właściciela, w bazie natychmiast pojawi się odpowiednie oznaczenie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama