, niedziela 14 sierpnia 2022
Nielegalne składowisko odpadów w Kaczycach
Na miejsce zostały skierowane jednostki straży pożarnej z Cieszyna oraz ratownictwa chemicznego z Bielska-Białej. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Nielegalne składowisko odpadów w Kaczycach

JM
Śledczy z Komisariatu Policji w Zebrzydowicach pod nadzorem prokuratury prowadzą śledztwo w sprawie nielegalnego składowania odpadów chemicznych na terenie nieczynnej kopalni w Kaczycach. Kilkadziesiąt ton ziemi zmieszanej z różnymi substancjami chemicznymi zauważył wczoraj mieszkaniec Kaczyc.

W czwartek ok. godz. 19.30 policjanci z Zebrzydowic zostali powiadomieni o nielegalnym składowisku odpadów chemicznych. - Mieszkaniec Kaczyc podczas spaceru w pobliżu terenów byłej kopalni zauważył zwały ziemi wymieszane z substancjami chemicznymi o drażniącym zapachu. Zaniepokojony tym faktem mężczyzna powiadomił stróży prawa. Na miejsce zostały skierowane jednostki straży pożarnej z Cieszyna oraz ratownictwa chemicznego z Bielska-Białej, którzy pobrali próbki materiału do badań - relacjonuje kom. Wojciech Maciejczyk z Komendy Powiatowej w Cieszynie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w składowisku znajdują się substancje ropopochodne oraz opakowania farb i rozpuszczalników. Pierwsze pomiary chemiczne nie wskazywały również na występowanie w zwałowisku konkretnych szkodliwych substancji.

Funkcjonariusze powiadomili władze gminy Zebrzydowice, której pracownicy zajęli się zabezpieczeniem terenu przed ewentualnym skażeniem środowiska. Teren na którym znajduje się kilkudziesięciotonowe zwałowisko ma podłoże betonowe i jest usytuowane z dala od zabudowań mieszkalnych. W piątek pracownicy Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska pobrali próbki do badań w celu ustalenia szkodliwości oddziaływania na środowiska, a także wydali decyzję o natychmiastowym usunięciu odpadów. Właściciel terenu zobowiązał się do podjęcia działań zawartych w decyzji oraz zabezpieczył teren.

Śledczy prowadzą działania mające na celu ustalenie pochodzenia odpadów oraz osób, które dokonały ich transportu i składowania.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Spacer w Cieszynie tzw.czarnym chodnikiem nad Bobrówką tylko dla odważnych: smród z rzeki, góry śmieci.
Ta część miasta po prostu straszy (łącznie z ciągle zaniedbanym placem po PKS).
Wstyd,

Moi sąsiedzi też tak robią od lat.....
A wieczorkiem słychać wkoło szum pomp wypompowujących fekalia .

Ciekawe czy w związku z ustawą śmieciową będą kontrole domów, kto ma kubeł a kto pali odpadki. Mój sąsiad notorycznie pali śmieci cały rok. Pora nie ma dla niego znaczenia. Robi to rano, w środku dnia, nawet o 2 w nocy. Nawet przy 40 stopniowym upale. Nie można otworzyć okna, taki smród.

To nie wylewaj swoich żalów w internecie, tylko zawiadom staż miejską albo policję. Tak, wiem, trzeba się będzie ujawnić i sąsiad nie będzie już takim dobrym sąsiadem. Odwagi!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama