, piątek 31 marca 2023
Niebezpieczne tabletki przechwycone w Cieszynie
Kobieta tłumaczyła, że znalazła reklamówki z farmaceutykami w Czechach.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Niebezpieczne tabletki przechwycone w Cieszynie

SM/MAT. PRAS.
Śląscy celnicy i policjanci zatrzymali w Cieszynie 58-letnią mieszkankę Sosnowca, przy której znaleziono ponad 3,5 tys. sztuk niebezpiecznych tabletek. Kobieta tłumaczyła, że znalazła reklamówki z farmaceutykami w Czechach.

Do zatrzymania doszło w poniedziałek (9 listopada) na jednej z ulic Cieszyna. Funkcjonariusze śląskiej Służby Celnej i cieszyńskiej policji zatrzymali do rutynowej kontroli samochód osobowy. Pojazdem kierowała 58-letnia mieszkanka Sosnowca. Uwagę mundurowych zwróciły schowane za siedzeniem kierowcy reklamówki. Mundurowi postanowili dokładnie je sprawdzić. Okazało się, że kobieta przewoziła niebezpieczne farmaceutyki o nazwie Tramal Retard oraz Adipex Retard. Mundurowym wyjaśniła, że torby z tabletkami znalazła w Czechach i zabrała do samochodu.

Jak informuje Grażyna Kmiecik, rzecznik prasowy Izby Celnej w Katowicach, Adipex Retard to wyniszczający wnętrze organizmu ludzkiego związek chemiczny, który ze względu na zagrożenie zdrowia nie został dopuszczony do obrotu w Polsce. Jego głównym składnikiem jest związek o nazwie fentermina. Zażywanie preparatu poza spadkiem masy ciała, powoduje poważne problemy żołądkowe, bardzo silne bóle głowy, wysokie ciśnienie, bezsenność, problemy z sercem. Farmaceutyk bardzo silnie uzależnia i może doprowadzać do załamań psychicznych i depresji. Z kolei Tramal Retard to silnie działający narkotyczny lek przeciwbólowy, dostępny wyłącznie na receptę. Ze względu na silne działanie stosowany może być wyłącznie pod kontrolą lekarza.

W związku z naruszeniem przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii oraz Ustawy Prawo Farmaceutyczne towar został zatrzymany, a sprawą zajmuje się policja w Cieszynie.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Tramal to lek dopuszczony do obrotu w pl a Adipex w Czechach czyli na terenie UE więc nie widzę powodu do robienie z tego sensacji . To że kobieta być może tym handluje bez koncesji to inna sprawa

jak znalazła i zabrała coś co nie należy do niej, znaczy że ukradła i tyle.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama