, czwartek 6 października 2022
Mieszkaniec Górek Wielkich skonstruował i zdetonował ładunek wybuchowy
Po prawie trzech miesiącach śledztwa, kryminalni zdobyli informację o osobie mogącej mieć związek ze sprawą, który ostatecznie została zatrzymana. fot: KPP CieszynDodaj do Facebook

Mieszkaniec Górek Wielkich skonstruował i zdetonował ładunek wybuchowy

JM, KPP CIESZYN
Mieszkaniec Górek Wielkich skonstruował i zdetonował ładunek wybuchowy

Podczas przeszukania u mężczyzny znaleziono przerobioną amunicję alarmową kal. 9 mm. fot. KPP Cieszyn

Policjanci z Cieszyna zatrzymali 34-latka, który skonstruował ładunek wybuchowy i zdetonował go w skrzynce na listy w Górkach Wielkich. Mężczyzna posiadał także pistolet i przerobioną amunicję. W wybuchu, który spowodował, nikt nie odniósł obrażeń. Straty zostały oszacowane na kilkaset złotych. Zgodnie z decyzją sądu sprawca najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w nocy 12 listopada na ulicy Leśnej. Nieznany sprawca zdetonował ładunek wybuchowy w skrzynce na listy znajdującej się przy drodze. Siła eksplozji była tak duża, że fragmenty zniszczonej skrzynki były porozrzucane w promieniu kilkudziesięciu metrów. Następnego dnia rano o zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci. Teren został zabezpieczony, a oględziny i zabezpieczanie śladów przez śledczych, technika kryminalistyki oraz pirotechników z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach trwały przez cały dzień. Po prawie trzech miesiącach śledztwa, kryminalni zdobyli informację o osobie mogącej mieć związek ze sprawą, który ostatecznie została zatrzymana.

- Okazało się, że jest nim 34-letni mieszkaniec Górek Wielkich. Podczas przeszukania znaleziono u niego przerobioną amunicję alarmową kal. 9 mm. Zabezpieczono również pistolet, który trafi do ekspertyzy w laboratorium kryminalistyki. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów m.in. sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach. Ponadto mężczyzna usłyszał zarzut kierowania gróźb z użyciem pistoletu wobec jednego z członków rodziny - informuje cieszyńska policja.

Sąd na wniosek policji i prokuratury aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Majdan jest zaraźliwy.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama