, poniedziałek 27 maja 2024
Mieszkaniec Cieszyna grasował po Bielsku i kradł
Mieszkaniec Cieszyna okazał się bardzo zuchwały. fot: ARCDodaj do Facebook

Mieszkaniec Cieszyna grasował po Bielsku i kradł

Fe/GAZETA.PL
Tylko w ciągu ostatniego tygodnia bielscy policjanci zatrzymywali 57-letniego mieszkańca Cieszyna aż cztery razy. Przed dwoma dniami włamał się do sklepu motoryzacyjnego, a zeszłej nocy do kwiaciarni. Dzisiaj sąd podjął decyzję, że najbliższe dwa miesiące sprawca spędzi w areszcie.

Po raz pierwszy mężczyzna został zatrzymany w niedzielę na gorącym uczynku kradzieży sklepowej przy ul. Warszawskiej.

- Zanim został ujęty przez pracowników ochrony zdążył skonsumować część zrabowanych artykułów spożywczych o wartości blisko 100 zł - opowiada Elwira Jurasz, oficer prasowy bielskiej policji.

Cztery godziny później mężczyzna został ujęty przez mieszkańca bloku przy Kolistej, gdzie z klatki schodowej ukradł akcesoria samochodowe o wartości 100 zł. W zawiązku z popełnionym wykroczeniem policjanci skierowali do sądu wniosek o jego ukaranie. - Kolejnej nocy sprawca włamał się do sklepu z częściami samochodowymi przy ul. Andersa, gdzie kostką brukową wybił szybę w oknie. Kiedy przygotowywał rzeczy do wyniesienia, namierzyli go policjanci z komisariatu II - mówi Jurasz.

Rabuś usłyszał wówczas zarzuty włamania i usiłowania kradzieży cudzego mienia. Ledwo go zwolniono z komisariatu, a ponownie dopuścił się włamania. Minionej nocy wybił szybę w oknie kwiaciarni przy ul. Agrestowej i przedostał się do środka. Kiedy plądrował półki, zauważyli go policjanci.

- Tym razem nie było dla niego pobłażania. Dzisiaj zgodnie z decyzją sądu, na wniosek policji i prokuratury, trafił do aresztu. Za przestępstwa te może spędzić w więzieniu najbliższe 10 lat - mówi Jurasz.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

- proste - facet pewnie nie ma gdzie spędzić zimy więc trochę narozrabiał i teraz posiedzi z rok - będzie miał ciepło, 3 posiłki dziennie, telewizja, ping-pong, biblioteka, dużo kolegów naokoło - żyć nie umierać :)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama