, poniedziałek 8 sierpnia 2022
Kradli kable telefoniczne. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku
Łączne straty zostały oszacowane na kwotę blisko 140 tysięcy złotych. Dalsze losy mężczyzn zależą od decyzji prokuratora i sądu. Grozi im kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. fot: KPP CieszynDodaj do Facebook

Kradli kable telefoniczne. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku

AK, KPP Cieszyn
Policjanci z Komisariatu Policji w Zebrzydowicach zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 31 i 40 lat, którzy od kilku miesięcy kradli kable telefoniczne m.in. na terenie gminy Zebrzydowice oraz Jastrzębia Zdroju.

Łączne straty zostały oszacowane na kwotę blisko 140 tys. zł. Dalsze losy mężczyzn zależą od decyzji prokuratora i sądu. Grozi im kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Złodzieje zostali zatrzymani na gorącym uczynku w poniedziałek po 4.00 nad ranem. - Zebrzydowiccy policjanci zostali powiadomieni o awarii sieci telefonicznej. Stróże prawa zatrzymali złodziei na ulicy Kochanowskiego w chwili, gdy zamierzali wyciągnąć ze studzienki odcięty kabel telefoniczny - informuje Rafał Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji.

Mężczyźni mieli przy sobie piłki do cięcia metalu, lecz i tak policjantom tłumaczyli, że są w tym miejscu przypadkiem. Mundurowi przeszukali pobliski teren. Nieopodal miejsca kradzieży odnaleźli ukryty drugi kilkudziesięciometrowy kabel. Śledczy z komisariatu ustalili, że 31 i 40-latek dokonali łącznie kilkunastu kradzieży na terenie gminy Zebrzydowice oraz Jastrzębia Zdroju.

- Z uwagi na to, że większość tych przestępstw została dokonana na terenie Jastrzębia Zdroju policjanci z komendy miejskiej przejęli sprawę do dalszego prowadzenia - dodaje Domagała. Funkcjonariusze zajmujący sie sprawą ustalili, że dwaj mieszkańcy Jastrzębia od dłuższego czasu trudnili się kradzieżą kabli działając od maja do listopada 2012 r.

Zatrzymani dokonali kradzieży kabli telefonicznych o łącznej wartości blisko 140 tys. zł. W związku z popełnionymi przestępstwami, 31-latek usłyszał aż 18 zarzutów, starszy z zatrzymanych-6 zarzutów. Dodatkowo, obaj odpowiedzą za posiadanie 3,5 grama amfetaminy i blisko grama haszyszu. Sprawa jest rozwojowa i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje prokurator i sąd. Grozi im kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama