, sobota 20 sierpnia 2022
Kończyce Małe: 82-latka zginęła pod kołami samochodu
82-letnia kobieta została potrącona, a następnie przejechana przez inny samochód. fot. ARC Dodaj do Facebook

Kończyce Małe: 82-latka zginęła pod kołami samochodu

KK
Do tragicznego wypadku doszło 19 października w Kończycach Małych. Przechodząca w niedozwolonym miejscu 82-letnia kobieta została potrącona, a następnie przejechana przez inny samochód. Zginęła na miejscu.
Do wypadku doszło około godziny 19 na ulicy Jagiellońskiej. - 82-letnia mieszkanka Kończyc przechodziła przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, gdzie została potrącona przez 31-letniego mieszkańca Cieszyna. Po uderzeniu upadła na drugi pas jezdni - wyjaśnia okoliczności zdarzenia podkom. Mariusz Białoń z Komendy Powiatowej Policji. - Na leżącą na drodze kobietę najechała 28-letnia mieszkanka Kończyc. W wyniku obrażeń, 82-latka zmarła na miejscu.

Prokuratura wyjaśnia dokładne przyczyny wypadku.
Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

O czym mówicie. jakie pobocze, jakie przejście. Lokalne drogi to pasek czarnej smoły Najczęściej bez oznakowań, chodnika przypada chyba z centymetry na kilometr. Ograniczenie prędkości to czarny humor. Łatwiej policzyć jadących w miarę jako tako. Tak samo łatwo policzyć tych nie gadających przez komórke. Takie drogi mają pod opieką samorządy bez kasy i ludzi zdolnych tym zawiadować jako tako. Państwo ma autostrady i krajówki i kasę z podatków i prywaciarzy eksploatujących to eldorado. Państwo ma Policję szukającą sponosorów na radiowozy i benzynę do nich. jak nie mają to siedzą na Komisariatach lub z suszarkami za zakrętem. Zaden mały pijaczek na bicyklu nie przejedzie. Czarna fura z setą na liczniku? Trzeba być jednak czujnym, a nuż zadzwoni "nadprzełozony" i wieśmaka każe na zawieść koleżance.

To bardzo nieszczęśliwe miejsce. Zginęło tam już kilka osób. Z tego co mi wiadomo, jest tam ograniczenie prędkości do 40 km/h. Po obu stronach jest osiedle Karolinka, panuje wzmożony ruch pieszych, a kierowcy niestety nie stosują się do ograniczenia prędkości w tym miejscu. Jestem ciekaw z jaką prędkością jechali kierowcy Leona i Uno. Jest coś takiego jak zasada ograniczonego zaufania, którą mało kto stosuje. Starsze osoby, nie nadążająza zmianami, jakie dokonują się w dzisiejszych czasach, dotyczy to również ruchu drogowego. Mentalnie są osadzeni w czasach, gdy samochód pojawiał się na drodze sporadycznie. Nie zawsze pobocze umożliwia bezpieczne poruszanie się pieszych. W każdym razie współczuję rodzinie tragicznie zmarłej kobiety.

Spokojnie: przechodzić należy w dozwolonych miejscach ale nie muszą to być WYZNACZONE miejsca. Przepisy ruchu drogowego nieznane są wielu osobom - wystarczy popatrzeć jak piesi chodzą na na bocznych drogach (jakoś im trudno zejść z asfaltu).

A mówiłam: Stop Wariatom Drogowym. Piekne hasło?

NIEDOZWOLONE MIEJSCE???
A gdzie jest wyznaczone przejście dla pieszych??
Gdzie miała przejść w Zebrzydowicach czy hażalch?

[*] wyrazy współczucia dla rodziny

dlatego popieramy błyskotliwe akcje naszej Policji. Popieramy??...

to już naprawdę plaga wypadków w Naszym powiecie.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama