, czwartek 6 października 2022
Janusz Picha oraz Ireneusz Korzonek zakończyli służbę w policji
Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego asp. sztab. Ireneusz Korzonek, od początku swojej kariery, czyli od 22 lat związany był ze służbą w ruchu drogowym. fot: KPP CieszynDodaj do Facebook

Janusz Picha oraz Ireneusz Korzonek zakończyli służbę w policji

SM/KPP Cieszyn
Janusz Picha oraz Ireneusz Korzonek zakończyli służbę w policji

Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie mł. insp. Janusz Picha, służbę w policji pełnił ponad 25 lat. fot. KPP Cieszyn

Już w połowie ubiegłego roku mł. insp. Janusz Picha, oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego asp. sztab. Ireneusz Korzonek zamierzali odejść ze służby w policji. Ich plany stały się rzeczywistością 15 lutego, kiedy to w cieszyńskiej komendzie odbyło się uroczyste pożegnanie obu policjantów.

Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie mł. insp. Janusz Picha, służbę w policji pełnił ponad 25 lat. Po odbyciu zasadniczej służby wojskowej w Pile i Żaganiu, przyjął się do służby w policji, gdzie pracował w pionie kryminalnym, a po ukończeniu przeszkolenia oficerskiego został kadrowcem w cieszyńskiej jednostce policji. Od 1994 r. jako Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji, a następnie Naczelnik tego Wydziału organizował i nadzorował pracę służb prewencyjnych. Na stanowisku tym pełnił służbę do 1 października 2004 roku, kiedy to przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach został powołany na Pierwszego Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie. Objął nadzór nad pracą pionu kryminalnego oraz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Funkcje na tym stanowisku pełnił do dnia zwolnienia ze służby.

Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego asp. sztab. Ireneusz Korzonek, od początku swojej kariery, czyli od 22 lat związany był ze służbą w ruchu drogowym. Wiele osób może go kojarzyć z lekcji w szkołach, w których w latach 90-tych przeprowadzał liczne zajęcia dla dzieci i młodzieży o tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także organizował wiele turniejów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Był także pierwszym rzecznikiem prasowym cieszyńskiej policji. Przez kilka lat pełnił tą funkcję pracując jednocześnie w drogówce. Od 1 sierpnia 1999 r. roku został Zastępcą Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego. W ubiegłym roku opublikował kodeks drogowy dla dzieci. "Kodeks dla Ciebie" jest jego autorskim pomysłem, od którego opracował wszystkie teksty i rysunkowe sytuacje na drodze. Książeczkę rozdano dzieciom w wielu województwach w nakładzie około 100 tys. egzemplarzy.

Podczas uroczystego pożegnania policjantów, Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie mł. insp. Krzysztof Chrobak podziękował im za dotychczasową służbę i efektywną działalność na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

W czasie tego szału nienawiści zwanego "etosem Solidarności" 13 postulat strajkowy mówił o likwidacji przywilejów milicjantów, PZPR-owski milicjant nie miał żadnych przywilejów w stosunku do obecnych Solidarnościowych, to były "boroki" z pałeczkami przy raportówce, które bały się własnego cienia, Dziś policjanci rozwalają ludzi na ulicy tylko dlatego, że są podobni do kogoś o którym im mówiono, że są czarnymi charakterami, taranem rozbijają o świcie drzwi, z rykiem wpadają do środka, katują całą rodzinę bo się tylko pomylili, no trudno wszyscy mają czasem trudne poranki.

Nam wszystkim chyba trochę po tym szale odbiło. Święta jednak czas skończyć. Dobrze by było aby "etos" pierwszy wezwał do opamiętania. Przywileje dziś przerastają te PRL-owskie, przynajmniej co do sum. Przy tym motłoch się lekceważy na każdym kroku. Słynne "spieprzaj dziadu" to pryszcz gdy się weżmie tworki jak spółdzielnie mieszkaniowe. O podatkach lepiej nie mówić. Szaraka ciągać po urzędach a "pralnie" wydają się być nietykalne. Obywatelskości nie widać. Politycy tylko pieprzą głupoty w TV. A Poeta leży w grobie i duma: niech każdy Kto może, ku wspólnemu pomoże. Niektórzy nie pomogą jak się do nich plecki pokaże.

Wesprze szeregi młodych emerytów dostanie dobrą emeryturę i na pewno ma już zapełnioną ciepła posadkę, bo tak robią wszyscy żołnierze policjanci. Na emeryturze do pracy ochroniarz lub własna działalność lub coś innego. Powinno się im zawieszać emerytury jak przeciętnemu Kowalskiemu.

Myślę, co zmiany kadrowe niewiele zmieniają. Jak wszędzie: mietła zamiata, a potem ją zmieniają. Trochę wstyd, a trochę strach mówić. Policja z innymi służbami kilkanaście lat nie znajduje zabójcy swego Szefa Głównego. Policja z innymi służbami ciągle nie nadąża za światem przestępczym. Policja z innymi służbami za to świetnie radzi sobie z komputerową negacją dla Elity Polityków. Czyż dziwi potem, że wystarczy umaić słownie potęgę swojego stanowiska a już mandacik ląduje powrotnie w kieszeni skołowanego funkcjonariusza? Za to różne służby liczne mają na swoim koncie liczne udowodnione zaniedbania w śledztwach. Taką Policję, takie Służby, wyprodukowali nam Państwo Politycy. Serdecznie dziękujemy Politykom?

Aż miło patrzeć na tę jędrną i pełną życiowej energii elitę polskich emerytów...

Przed 25 laty "przyjął się do służby w policji"? No, no... To był chyba pierwszym policjantem w Milicji Obywatelskiej. Prawie jak Kukliński, który był pierwszym oficerem LWP w NATO ;-)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama