, poniedziałek 11 grudnia 2023
Dwa lata więzienia dla właściciela sklepów z dopalaczami
Początkowo 26-letniemu Polakowi groziło pięć lat więzienia bez możliwości zawieszenia kary.  fot: fot: sxc.hu



Dodaj do Facebook

Dwa lata więzienia dla właściciela sklepów z dopalaczami

STEFAN MAŃKA
Republika Czeska chce wysłać jasny komunikat, że nie jest centrum narkotykowej turystyki - takie uzasadnienie przedstawił sąd w Ołomuńcu przy okazji wydawania wyroku dwóch lat pozbawienia wolności Artura K., właściciela sieci sklepów z dopalaczami Amsterdam Shop.
W punktach zlokalizowanych głównie na terenie północnych i środkowych Moraw, Artur K., sprzedawał tzw. produkty kolekcjonerskie, zawierające substancje wywołujące efekty podobne do metaamfetaminy oraz marihuany. - Nigdy nie złamałem prawa i wszelkie zarzuty przeciwko mnie są błędne. Z prowadzeniem sklepów już skończyłem, ale żaden zysk nie zrekompensuje mi stresu wywołanego oskarżeniem - powiedział w swojej mowie końcowej Artur K. Bronił się, że nie znał składu chemicznego sprzedawanych produktów, a na opakowaniach towarów znajdowało się ostrzeżenie, mówiące o tym, że nie powinny być one stosowane wewnętrznie.

Nie zgodziła się z tym prowadząca sprawę sędzina Markéta Langerová. - To tak, jakby ktoś sprzedający odbezpieczone granaty chcąc pozbyć się odpowiedzialności, tłumaczył się, że granat wybuchł klientowi przed sklepem - powiedziała Langerová. - Przeprowadzone ekspertyzy wykazały, że substancje zawarte w dopalaczach, miały negatywny wpływ na ludzki organizm, wywołując efekty podobne do substancji narkotycznych. Ustalono również, iż oskarżony wiedział o ich skutkach, a mimo to świadomie propagował i szerzył ich sprzedaż w radiu i w Internecie - dodała.

Początkowo 26-letniemu Polakowi groziło pięć lat więzienia bez możliwości zawieszenia kary. Ostatecznie sąd skazał go na dwa lata więzienia, 6-letni zakaz wjazdu na terytorium Czech oraz przepadek ponad miliona koron uzyskanych ze sprzedaży dopalaczy. Artur K., został skazany za propagowanie narkomanii.

Tekst powstał na podstawie artykułu opublikowanego na stronie: www.karvinsky.denik.cz. Autor oryginalnego tekstu: J.MAREČEK/karvinski.denik.cz
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Słusznie się im należało. Psują interesy prawdziwym hurtownikom dumpingową ceną.

to się robi w krajach rozwiniętych- szybko i skutecznie. w Polsce nie dają rady, jeszcze głosują na propagatora marychy, Palikota. Świat jest na głowie postawiony, o przepraszam, miało być: Polska jest na głowie postawiona.

ciebie na głowie nie postawimy, nie trudź się zgadywaniem dlaczego

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama