, wtorek 23 lipca 2024
Długi weekend w policyjnych statystykach
Funkcjonariusze drogówki ukarali mandatami ponad 70 osób za nie korzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. fot: KPP CIESZYNDodaj do Facebook

Długi weekend w policyjnych statystykach

W ciągu kilku dni długiego weekendu funkcjonariusze w całym powiecie cieszyńskim przeprowadzili kilkaset interwencji, w wyniku których zatrzymano m.in. 20 pijanych kierowców. Na terenie powiatu doszło również do 3 wypadków drogowych i 34 kolizji.

Policyjne działania rozpoczęły się w środę popołudniu i zakończyły wczoraj wieczorem. - Funkcjonariusze drogówki ukarali mandatami ponad 70 osób za nie korzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. W czasie długiego weekendu kryminalni odnotowali 6 kradzieży i 4 włamania. Policjanci w całym garnizonie zatrzymali łącznie 26 sprawców przestępstw - wylicza Rafał Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji.

Wśród zatrzymanych na gorącym uczynku lub po pościgu znaleźli się sprawcy kradzieży, włamań, uszkodzenia mienia, posiadania narkotyków, znieważenia funkcjonariuszy oraz 20 pijanych kierowców i dwóch z sądowym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi. Stróże prawa zatrzymali także 5 poszukiwanych osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. - W piątek policjanci ze Skoczowa zatrzymali 3 osoby, które dopuściły się włamania do budynku w Brennej. Z mieszkania skradziono niespełna 2 tysiące złotych. Tego samego dnia skoczowscy policjanci zatrzymali także trzech nieletnich, którzy z terenu posesji w Brennej skradli ozdoby ogrodowe o wartości 2 tys. zł oraz spowodowali uszkodzenia oszacowane na 500 zł. W sobotę funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ustroniu zatrzymali pracownika jednego ze sklepów w centrum miasta, który sprzedał alkohol nieletniemu. Zdarzenie w sklepie widział przypadkowy świadek, który powiadomił policję - informuje Domagała i dodaje, że większość zatrzymanych usłyszała już zarzuty i wkrótce ich sprawa trafi do sądu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama