, sobota 13 sierpnia 2022
Czeski Cieszyn: Pijany kierowca wjechał w dom
Kierowca Skody Fabii staranował ogrodzenie domu, a następnie uderzył w dom. fot. Policja CR Dodaj do Facebook

Czeski Cieszyn: Pijany kierowca wjechał w dom

S.MAŃKA/gazetacodzienna.pl, L.BĚČÁK/karvinsky.denik.cz
Czeski Cieszyn: Pijany kierowca wjechał w dom

W wyniku wypadku, ciężkich obrażeń doznał pasażer, który ze złamaną podstawą czaszki z stłuczeniem mózgu, został przewieziony do szpitala w Trzyńcu. fot. Policja CR

Do poważnego wypadku doszło w nocy z 8 na 9 października na ulicy Dukielskiej w Czeskim Cieszynie. Pijany 21-letni kierowca skody fabii wjechał do domu jednorodzinnego, po czym uciekł z miejsca wypadku, zostawiając ciężko rannego pasażera.
- Do wypadku doszło przed północą. Pijany kierowca jechał od ulicy Strzelniczej. Nie dostosował prędkości jazdy do stanu technicznego auta oraz swoich zdolności. Trzyramienne skrzyżowanie przejechał prosto uderzając w betonowy krawężnik. Auto staranowało następnie ogrodzenie domu i przejeżdżając przed ogród uderzyło w dom. Młody mężczyzna próbował uciec z miejsca wypadku, jednak po kilku minutach został zatrzymany przez policjantów. Kierowca miał powód do ucieczki… Urządzenie pomiarowe wykazało 2,67 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - poinformowała rzeczniczka prasowa policji Zlatuše Viačková.

W wyniku wypadku ciężkich obrażeń doznał pasażer, który ze złamaną podstawą czaszki i stłuczeniem mózgu został przewieziony do szpitala w Trzyńcu.

- Jako, że okres leczenia poszkodowanego przekroczy okres 6-ciu tygodni, dochodzenie w tej sprawie przejmie policja kryminalna i dochodzeniowo-śledcza. Kierowcy grozi oskarżenie z tytułu uszkodzenia ciała oraz nieudzielenia pomocy poszkodowanemu - dodaje Viačková.

Tekst powstał na podstawie artykułu, opublikowanego na stronie: www.karvinsky.denik.cz
Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

delegalizacja konopi

co za tragifarsowy rajd ..."pjjana" ironia losu, który zupełnie trzeźwo, logicznie i anonimowo...kalkuluje...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama