, wtorek 23 lipca 2024
Czeski Cieszyn: Czeszka ratuje polskiego samobójcę
Jak informuje Urząd Miasta w Czeskim Cieszynie, do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 1 sierpnia o 7 rano. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Czeski Cieszyn: Czeszka ratuje polskiego samobójcę

MB/MAT.PRAS.
Rzecznik Urzędu Miasta w Czeskim Cieszynie, Dorota Havlikovà poinformowała o zdarzeniu, do jakiego doszło w miniony weekend nad Olzą po czeskiej stronie granicy. Biegaczka pochodząca z Czeskiego Cieszyna uratowała nastolatka z Ustronia, który zamierzał się powiesić.

Jak informuje Urząd Miasta w Czeskim Cieszynie, do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 1 sierpnia o 7 rano. Kobieta wbiegła w lasek okalający stawy koło Olzy i zobaczyła wiszącego na gałęzi chłopaka, którzy rzęził. Chwyciła go za nogi i podnosiła do góry, aż młodzieńcowi udało się uwolnić węzeł i przeciągnąć pętlę przez głowę.

- Siedemnastoletni obywatel RP powiedział jej, że ma osobiste problemy. Pozwoliła mu zadzwonić ze swojej komórki, po czym chłopak się oddalił - relacjonuje Havlikovà. - Kobieta zadzwoniła po policjantów, którzy przy współpracy z jednostką policji ds. kontaktów zagranicznych w Kocobędzu poprosili o współpracę polskich policjantów. Dzięki numerowi zapisanemu w komórce policjantom udało się odnaleźć chłopaka i odwieźć go do szpitala - dodaje.

Dyrektor Straży Miejskiej z Czeskiego Cieszyna, Petr Chroboczek powiedział, że zwróci się do burmistrza z wnioskiem o wyróżnienie kobiety za jej odwagę i szybkie działanie.  

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama