, poniedziałek 8 sierpnia 2022
Asp. Mieczysław Zorychta najlepszym dzielnicowym w powiecie cieszyńskim
Jerzy Nogowczyk, starosta cieszyński, i asp. Mieczysław Zorychta, dzielnicowy roku. fot: powiat.cieszyn.plDodaj do Facebook

Asp. Mieczysław Zorychta najlepszym dzielnicowym w powiecie cieszyńskim

JM
Asp. Mieczysław Zorychta z Komisariatu Policji w Zebrzydowicach został dzielnicowym 2013 roku w powiecie cieszyńskim.

Zorychta w policji pracuje od blisko 15 lat. Od pięciu lat jest dzielnicowym w obrębie Pogwizdowa i Brzezówki. - To spokojna dzielnica. Kiedyś głównym problemem były kradzieże, bo jesteśmy regionem przygranicznym, ale kiedy zaczęliśmy ostrzegać to problem ten się zmniejszył - mówi Zorychta.

Jaki powinien być dzielnicowy według dzielnicowego roku? - Najważniejsze to mieć dobry kontakt z ludźmi, bo dzielnicowym powinien być taki człowiek, który dobrze żyje z ludźmi i dla ludzi, dobrze wykonuje swoją pracę, jest rozpoznawalny i szanowany - odpowiada.

Asp. Mieczysław Zorychta pochodzi z Kończyc Wielkich, jest żonaty, ma 13-letniego syna Kamila. W wolnych chwilach lubi grać w piłkę nożną, jest zawodnikiem Olzy Pogwizdów.

Dzielnicowy okazał się najlepszy spośród funkcjonariuszy pracujących na co dzień w cieszyńskiej komendzie oraz komisariatach w Skoczowie, Strumieniu, Ustroniu, Wiśle i Zebrzydowicach.

Komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli policji i Starostwa Powiatowego w Cieszynie przy wyborze dzielnicowego roku wzięła pod uwagę nie tylko jego wiedzę, ale także aktywność w działalności prewencyjnej. Dobry dzielnicowy powinien też utożsamiać się z problemami społecznymi w swoim rejonie i prowadzić działania profilaktyczne.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

przepraszam bardzo ale dlaczego zdegradowany został najlepszy dzielnicowy powiatu z aspiranta na mł.aspiranta ?proszę o jak najszybsze skorgowanie tego fatalnego błędu.

Po pierwsze: nie nie mł. asp. tylko asp., bo to wynika z pagonów jakie pan Mieczysław ma na załączonym zdjęciu (chyba, że został zdegradowany, swoją droga, zdjęcie ma jakość jakby zrobiło go BSW z ukrytej kamery). Po drugie: nie Brzozówka, tylko Brzezówka. Może się czepiam, ale chyba sporo było czasu na weryfikację takich faktów, bo nie jest to "news", który należało podać od razu.

Oczywiście ma Pan/Pani rację. Informację co do stopnia asp Zorychty czerpałem ze strony Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama