, piątek 31 marca 2023
Zespół Vocalis promował swoją najnowszą płytę
Podczas ponad godzinnego koncertu, zespół Vocalis zaprezentował przede wszystkim utwory z najnowszej płyty. fot: Bartek KukuczDodaj do Facebook

Zespół Vocalis promował swoją najnowszą płytę

JM
Zespół Vocalis promował swoją najnowszą płytę

Koncert zespołu Vocalis, odbył się 17 grudnia, w skoczowskim kościele Św. Trójcy. fot. Bartek Kukucz


Zespół Vocalis promował swoją najnowszą płytę

koncertu, zespół zaprezentował przede wszystkim utwory z najnowszej płyty. fot. Bartek Kukucz


Zespół Vocalis promował swoją najnowszą płytę

Zespół żeński Vocalis powstał w 1999 roku. fot. Bartek Kukucz


Zespół Vocalis promował swoją najnowszą płytę

Koncert promujący nową płytę miał miejsce w kościele Św. Trójcy w Skoczowie. fot. Bartek Kukucz

W skoczowskim kościele Św. Trójcy w sobotę, 17 grudnia, odbył się koncert żeńskiego zespołu Vocalis, który promował swoją najnowszą płytę zatytułowaną "Vocalis Bogu".

Podczas ponad godzinnego koncertu, zespół zaprezentował przede wszystkim utwory z najnowszej płyty. - Pochodzimy ze Śląska Cieszyńskiego, dlatego album otwieramy pieśnią "Ojcowski dom", manifestacją naszej przynależności do Cieszyńskiej Ziemi - opowiada Beata Branc-Gorgosz z zespołu Vocalis.

Na płycie zaprezentowane zostały kościelne hymny: utwory dawniejsze ("Psalm 29", "Dziękujmy Bogu wraz") oraz dzieła nowsze ("Ojcze niebieski", "Bliżej o Jezu"). - Nie mogło zabraknąć luterańskiego hymnu "Warownym grodem", choć w zaskakującej i oryginalnej aranżacji. Towarzyszącą od stuleci protestantom pieśń zestawiliśmy z prawosławną modlitwą “Blagoslovi, dushe moia, Gospodi” - mówi Branc-Gorgosz. Pierwszą część płyty zamykają utwory "Nieodgadnięty" oraz "Szukam domu", które zostały skomponowane specjalnie dla "Vocalis".

Druga część płyty poświęcona została repertuarowi amerykańskiemu, wywodzącemu się głównie z nurtu negro spirituals. Muzykę tworzoną w modlitewnym skupieniu reprezentują pieśni pasyjne "Na kolanach", "Spójrz na Golgoty wzgórzu tam", "Byłeś tam"; do utworów radosnych i z ducha afrykańskich: “Didn’t my Lord" oraz "Siyahamba". - Na koniec proponujemy dwa przeboje muzyki rozrywkowej “What a Wonderful World”, świadectwo tolerancji i wiary w akceptację inności oraz kołyszące się subtelnym rytmem “Hallelujah” Leonarda Cohena - mówi Branc-Gorgosz. Ostatnim utworem na płycie jest “Modlitwa”.

Płytę "Vocalis Bogu" można nabyć w parafiach ewangelickich na Śląsku Cieszyńskim oraz poprzez stronę www.vocalis.pl.

UWAGA! KONKURS!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą jest płyta zespołu Vocalis "Vocalis Bogu". Nagrodę ufundował zespół Vocalis.

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na adres redakcji prawidłową odpowiedź na pytanie: Którą płytą wydaną przez zespół Vocalis jest krążek "Vocalis Bogu".

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji) oraz numer telefonu. Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Nagrodzona w konkursie osoba zostanie poinformowana drogą mailową. Nagroda będzie do odebrania w siedzibie redakcji portalu gazetacodzienna.pl.

Wysłanie odpowiedzi w konkursie, jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin

Konkurs zakończony! Osoby nagrodzone, zostaną poinformowane drogą mailową.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama