, sobota 25 maja 2024
Wygraj Kalendarz Gminy Skoczów w naszym konkursie
Dorota Kochman i Joanna Jurgała-Jureczka, jedne z autorek Kalendarza Gminy Skoczów fot: Bartosz KukuczDodaj do Facebook

Wygraj Kalendarz Gminy Skoczów w naszym konkursie

JM
Na rynku wydawniczym ukazał się właśnie Kalendarz Gminy Skoczów na rok 2012. Dla naszych Czytelników mamy do wygrania trzy egzemplarze tej publikacji.

Tegoroczny Kalendarz Gminy Skoczów jest kontynuacją publikacji wydawanych do tej pory przez Towarzystwo Miłośników Skoczowa oraz Towarzystwo im. Gustawa Morcinka. Pod Kaplicówkę wraca po rocznej przerwie. Tym razem wydania kalendarza podjął się urząd miasta, któremu udało się pozyskać na tel cel środki z funduszy europejskich.

- Jak nie może być świąt bez karpia, tak nie może być Skoczowa bez kalendarza - mówi zadowolony Robert Orawski, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Skoczowie. Przypomina, że wydawanie kalendarzy to już swego rodzaju tradycja na Śląsku Cieszyńskim, którą zapoczątkował Kalendarz Cieszyński wydawany przez Macierz Ziemi Cieszyńskiej. Naśladowały ją później m.in. roczniki wydawane w Skoczowie, Ustroniu, czy Goleszowie.

Na 220 stronach Kalendarza Gminy Skoczów na rok 2012 można przeczytać nie tylko o najważniejszych wydarzeniach minionego roku, poznać zasłużonych dla niej mieszkańców (na przykład historię Bogdana Kowalczyka - naczelnika OSP w Skoczowie), czy historię charakterystycznych miejsc w gminie (na przykład skoczowskiego kina do 1945 roku), ale też wiersze, opowiadania oraz kulinarne przepisy.

- Takie publikacje powinniśmy mieć w swoich domach. Niekoniecznie, jak powieść, przeczytać od razu "od deski do deski", ale od czasu do czasu sięgać po pewne fragmenty. Warto pamiętać o wydarzeniach minionych lat, aby nie zatracić naszych korzeni, bo one zawsze z czegoś wyrastają. Nawet jeśli znajdziemy się na drugim krańcu świata, to jest to nasze sacrum i nasze centrum świata - mówi Joanna Jurgała-Jureczka, jedna z autorek tekstów do Kalendarza Gminy Skoczów.

Kalendarz Gminy Skoczów w cenie 25 zł można nabyć w wybranych skoczowskich kioskach z prasą oraz w siedzibie Biura Promocji i Informacji ArtAdres w Skoczowie.

Uwaga! Konkurs!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą są trzy egzemplarze Kalendarza Gminy Skoczów. Nagrodę ufundowało Miejskie Centrum Kultury w Skoczowie.

Aby zdobyć nagrodę, należy przesłać na adres redakcji prawidłową odpowiedź na pytanie:Kiedy ukazał się pierwszy Kalendarz Skoczowski?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane oraz numer telefonu.

Nagrodzona w konkursie osoba zostanie poinformowana drogą mailową. Nagroda będzie do odebrania w siedzibie redakcji portalu gazetacodzienna.pl.

Wysłanie odpowiedzi w konkursie, jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin

Konkurs zakończony! Osoby nagrodzone, zostaną poinformowane drogą mailową.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama