, poniedziałek 15 sierpnia 2022
Wygraj bilety na "Zbrodnię i karę" w Teatrze Cieszyńskim
Aktorzy z Czeskiego Cieszyna zapraszają na premierę rozpoczynającą tegoroczny sezon teatralny. fot: www.tdivadlo.czDodaj do Facebook

Wygraj bilety na "Zbrodnię i karę" w Teatrze Cieszyńskim

Kto z nas nie zna powieści Fiodora Dostojewskiego? Powieści psychologicznej powstałej 1866 roku i traktującej o zbrodni na lichwiarce? "Zbrodnię i karę", bo o niej mowa zobaczyć będzie można już w najbliższy weekend w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie.

Aktorzy Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego na otwarcie kolejnego sezonu teatralnego wybrali "Zbrodnię i karę" Fiodora Dostojewskiego. Losy Raskolnikowa w reżyserii Bogdana Kokotka, kierownika artystycznego Sceny Polskiej, miłośnicy teatru będą mogli zobaczyć 5 października, wtedy to bowiem odbędzie się premiera adaptacji tego utworu.

Głównym bohaterem powieści rosyjskiego pisarza, mistrza prozy psychologicznej, jest Rodion Raskolnikow, student prawa, chłopak zbuntowany przeciw porządkowi świata, który według niego nie jest logiczny, a normy moralne nie dotyczą w równym stopniu wszystkich. Sam stawia się ponad nimi. Rozum doprowadza młodego człowieka do zbrodni. Jednak dokonane przez niego brutalne morderstwo podważa jego wiarę we własne siły i predyspozycje. Wyczerpany psychicznie, rozdarty wewnętrznie, nękany przez gorączkę i majaki przestaje panować nad swoimi czynami. Tymczasem krąg podejrzeń coraz bardziej zawęża się wokół niego.

Premiera "Zbrodni i kary" odbędzie się 5 października o godz. 17.30 w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie. Sztukę tę można będzie zobaczyć także w niedzielę, 6 października o tej samej porze.

Bilety na spektakle w Teatrze Cieszyńskim można również zakupić w przedsprzedaży w Regionalnym Centrum Informacji w Czeskim Cieszynie lub przed spektaklem w Teatrze Cieszyńskim.

UWAGA! KONKURS!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą jest podwójne zaproszenie na spektakl "Zbrodnia i kara". Nagrodę ufundował Teatr Cieszyński.

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na nasz adres prawidłową odpowiedź na pytanie:Proszę podać tytuł spektaklu, który zakończył w czerwcu tego roku kolejny sezon teatralny?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji), numer telefonu oraz tytuł filmu, na który mają być przygotowane bilety. Wygrywa osoba, która jako pierwsza prześle prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Nagrodzona w konkursie osoba zostanie poinformowana drogą mailową. Nagroda będzie do odebrania w kasie teatru przed rozpoczęciem spektaklu.

Wysłanie odpowiedzi w konkursie, jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin.

KONKURS ZAKOŃCZONY! Osoby nagrodzone zostały poinformowane drogą mailową.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama