, poniedziałek 15 sierpnia 2022
"Wpuść mnie, na całe miasto wołam: Wpuść mnie!" - Strumień odpowiada na wołanie happysad'u
Grupa składa się z pięciu muzyków, wśród których można wymienić wokalistę i tekściarza Jakuba Kawalca czy gitarzystę i wokalistę Łukasza Ceglińskiego. fot: Art DogDodaj do Facebook

"Wpuść mnie, na całe miasto wołam: Wpuść mnie!" - Strumień odpowiada na wołanie happysad'u

MARIA MILEWSKA
Już niebawem, bo 5 października o godz. 19.00, Aula Gimnazjum im. Powstańców Śląskich zapełni się fanami kultowego zespołu happysad. Na wszystkich wielbicieli zespołu czeka materiał z nowej płyty "Ciepło/Zimno".

Grają razem od 1995 roku, ale szczyt popularności osiągnęli dzięki singlowi "Zanim pójdę" już jako zespół happysad. Grupa składa się z pięciu muzyków, wśród których można wymienić wokalistę i tekściarza Jakuba Kawalca czy gitarzystę i wokalistę Łukasza Ceglińskiego. Zespół przez wszystkie lata swojego istnienia cieszył się ogromną liczbą fanów, a hit "Zanim pójdę" utrzymywał się przez 33 tygodnie na Liście Przebojów Programu Trzeciego.

Opinie dotyczące nowej płyty są różne. Jedni zarzucają zespołowi powtarzalność i tendencyjność, sugerując, że jest to lekki punk dla młodzieży o złamanych sercach. Inni znajdują jednak jakieś pozytywy krążka: "Mimo wszystko można znaleźć na tym albumie dość ciekawe fragmenty. Warto zwrócić uwagę na utwór tytułowy, który w warstwie muzycznej przypomina dokonania zespołów nowofalowych. Brzmienie gitar czasami przypomina pierwsze płyty U2. Ciekawą kompozycją jest również "Biegnę prosto w ogień". Rozmyte dźwięki gitary połączone zostały tu z prostym beatem, co nadaje tej kompozycji lekko psychodeliczny posmak. To zdecydowanie najlepszy utwór na tej płycie" - recenzuje nową płytę w Machinie.pl Szymon Dąbrowski.

Koncert w Strumieniu zorganizowany jest w ramach cyklu Jesienne Dorotki, który upamiętnia wspaniałą akcję strumieńskiej młodzieży na rzecz ich koleżanki. - Poświęcenie młodzieży przerosło wówczas nasze oczekiwanie. W dyskusji na temat tego, jaka jest obecnie z młodymi ludźmi, był to wspaniały przykład zaangażowania w sprawę. Koncerty organizowane w ramach cyklu mają stanowić podziękowanie za tamte działania i skierowane są głównie do młodzieży - powiedział Bogusław Żydek, dyrektor strumieńskiego MGOK.

Już dziś rusza sprzedaż biletów na koncert w Strumieniu W przedsprzedaży nabyć je można w kasie MGOK za 35 zł, a w dniu koncertu za 40 zł. Organizatorzy nie prowadzą rezerwacji internetowej ani telefonicznej.

UWAGA! KONKURS!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą są dwa podwójne zaproszenia na koncert zespoły happysad w Strumieniu.

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na nasz adres prawidłową odpowiedź na pytanie: Kto wystąpił podczas ubiegłorocznej edycji cyklu Jesienne Dorotki?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji), numer telefonu. Wygrywają osoby, które jako pierwsze prześlą prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Nagrodzone w konkursie osoby zostaną poinformowane drogą mailową. Bilety będą do odebrania w kasie Auli Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu, bezpośrednio przed koncertem.

Wysłanie odpowiedzi w konkursie, jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin.

KONKURS ZAKOŃCZONY! Osoby nagrodzone zostały poinformowane drogą mailową.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama