, środa 24 lipca 2024
WOŚP 2012: To jeszcze nie koniec. Wciąż trwają licytacje!
Wciąż można zwiększyć wynik finansowy tegorocznej zbiórki. Licytacje jeszcze się nie zakończyły. fot: AKDodaj do Facebook

WOŚP 2012: To jeszcze nie koniec. Wciąż trwają licytacje!

AGNIESZKA KACZMARCZYK
WOŚP 2012: To jeszcze nie koniec. Wciąż trwają licytacje!

Energetyczna mieszanka muzyki ska, punk i reggae zabrzmiała w tym roku podczas cieszyńskiego finału. Zespół PLAGIAT 199, fot: mat. pras.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku zachęca Polaków do niesienia pomocy potrzebującym. W ciągu 20 lat jej istnienia aż 89% społeczeństwa wsparło finansowo organizację Jurka Owsiaka. W tym roku zebrano już ponad 40 mln złotych, a niektóre licytacje na rzecz WOŚP trwają nadal.

Jeszcze kilka dni można wylicytować weekend w rezydencji prezydenckiej w Wiśle, puchar Jana Błachowicza i gadżety wystawione przez sztab WOŚP w Skoczowie. Wszystkie pieniądze zebrane podczas XX Finału, fundacja Jerzego Owsiaka, przekaże na zakup sprzętu ratującego życie wcześniaków oraz pomp insulinowych dla ciężarnych kobiet. Wciąż można zwiększyć wynik finansowy tegorocznej zbiórki.

Aukcje związane ze Śląskiem Cieszyńskim

Skoczowski sztab zachęca do licytacji gadżetów WOŚPu. Nadal można kupić: kalendarze, książki, płyty.

Sporą popularnością cieszy się aukcja, w które do wylicytowania jest dwuosobowe zaproszenie na weekend w wiślańskim Zamku Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Zamek na Zadnim Groniu wybudowano 1931 roku, był darem województwa śląskiego dla prezydenta Ignacego Mościckiego. Obecnie pełni funkcję reprezentacyjną i wypoczynkową dla prezydenta RP.

Na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, puchar 16 KSW Winner Extra Fight, rękawice oraz koszulka z autografem
przekazał pochodzący z Cieszyna Jan Błachowicz, od 2011 roku międzynarodowy mistrz KSW w wadze półciężkiej.

Do licytowania bombki z podpisami dziewięciu najlepszych skoczków w Polsce oraz trenera Łukasza Kruczka, zachęca redakcja portalu skokinarciarskie.pl. Na bombce, podczas świątecznego konkursu o mistrzostwo Polski w Wiśle, 26 grudnia 2011 roku, podpisali się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula, Marcin Bachleda, Rafał Czyż, Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł, Jan Ziobro oraz Łukasz Kruczek. Licytacja trwa do 17 stycznia 2012.

Rekordowy cieszyński finał

8 stycznia w Cieszynie, udało się uzyskać rekordową sumę 50 900 zł. Podczas finału WOŚP nie zabrakło ciekawych koncertów, podczas których wystąpiły zespoły: MARKOLM BAND, PRL JAM, Radogost. Gwiazdą wieczoru był zespół PLAGIAT 199. - Dlaczego wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy? Bo uważamy, że jest bardzo potrzebna. Nigdy nie wiadomo, czy w przyszłości nam nie będzie potrzebna czyjaś pomoc i zaangażowanie - mówi Artek Cieślak, puzonista zespołu PLAGIAT 199.

Zespół PLAGIAT 199 powstał pod koniec 1998 roku w Czechowicach-Dziedzicach. Jak sami mówią o sobie, praktycznie zaczynali od zera. Zero sprzętu, zero umiejętności. Obecnie z roku na rok są coraz lepsi. Łączy ich wspólna pasja, a na scenie czują się doskonale, co potwierdza ich niezwykły kontakt z publicznością. PLAGIAT 199 można było usłyszeć i zobaczyć na Trasach Październikowych z Zespołem KULT w latach 2008 i 2010, oraz na wielu licznych imprezach w Polsce między innymi: JAROCIN 2009, przegląd AROUND THE ROCK 2009. Energetyczna mieszanka muzyki ska, punk i reggae zabrzmiała w tym roku podczas cieszyńskiego finału.

Uwaga! Konkurs!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą są dwie płyty zespołu PLAGIAT 199. W tym jedna z autografami zespołu.

Aby zdobyć nagrodę, należy przesłać na adres redakcji prawidłową odpowiedź na pytanie:Jaki tytuł miała pierwsza płyta zespołu PLAGIAT 199?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji) oraz numer telefonu.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Nagrodzona w konkursie osoba zostanie poinformowana drogą mailową. Nagroda będzie do odebrania osobiście w siedzibie naszej redakcji w Cieszynie, ul. Bielska 184.

Wysłanie odpowiedzi w konkursie, jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/regulamin

Konkurs zakończony! Osoby nagrodzone, zostaną poinformowane drogą mailową.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama