, czwartek 29 września 2022
Wojna płci na Scenie Polskiej Teatru Cieszyńskiego
Tym razem na deskach Teatru Cieszyńskiego zobaczymy czterech aktorów Sceny Polskiej. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Wojna płci na Scenie Polskiej Teatru Cieszyńskiego

Już 31 maja Scena Polska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie wystawi premierową inscenizację dziewiętnastowiecznego dramatu Augusta Strindberga "Panna Julie”, w reżyserii Małgorzaty Siudy. Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są dwa podwójne zaproszenia na tę premierę.

Strindberg w przedmowie do dramatu napisał: „Przyjdzie może taki czas, że będziemy już tak wyrobieni i oświeceni, iż ten okrutny i cyniczny dramat, jaki nam życie gotuje, nie zrobi na nas większego wrażenia. I odłożymy na bok mocno zużyte i nieporęczne narzędzia myśli zwane uczuciami, ponieważ staną się one zbędne.” "Panna Julie” to naturalistyczny dramat Augusta Strindberga. Dzieło traktuje o miłości, pożądaniu, wojnie płci, ucieczce przed konwenansami, ale też o dążeniu do dominacji nad drugim człowiekiem i władzy. Cały dramat rozgrywający się pomiędzy arystokratką Julią, lokajem Jeanem i jego narzeczoną Krystyną dzieje się podczas nocy świętojańskiej.

Tym razem na deskach Teatru Cieszyńskiego zobaczymy czterech aktorów Sceny Polskiej, Joannę Litwin-Widerę jako arystokratkę Julie, Tomasza Kłoptocza w roli służącego Jeana, którego nie krępują konwenanse arystokracji, Małgorzatę Pikus jako kucharkę Krystynę i Marcina Kaletę w roli uczestnika tłumu. Przedstawienie "Panna Julie” reżyseruje Małgorzata Siuda.

Premiera "Panna Julie” już 31 maja, o godz. 17.30 na deskach Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie.

UWAGA! KONKURS!

Zapraszamy do udziału konkursie, w którym do wygrania są dwa podwójne zaproszenia na premierę "Panna Julie" w Teatrze Cieszyńskim 31 maja o godz. 17.30.

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na nasz adres prawidłową odpowiedź na pytanie: W którym roku August Strindberg napisał dramat "Panna Julie”?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji), numer telefonu. Wygrywają dwie osoby, które jako pierwsze prześlą prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Udzielenie odpowiedzi w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama