, sobota 20 sierpnia 2022
TEDE i DIOX w Cieszynie!
Dla Tedego i Dioxa wspólny projekt to nie przypadek, ale kontynuacja trwającej od kilku lat muzycznej znajomości. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

TEDE i DIOX w Cieszynie!

JM, MAT. PRAS.
Już w najbliższy piątek w Cieszynie w Klubie Pod Zieloną Trójką wystąpi duet TEDE i DIOX na bitach niezawodnego SIR MICHA promujący album "Przypadek? #Niesondze". W naszym konkursie można mamy dla was dwa pojedyncze zaproszenia na to wydarzenie.

Dla Tedego i Dioxa wspólny projekt to nie przypadek, ale kontynuacja trwającej od kilku lat muzycznej znajomości, której efektem były takie kawałki jak remix "Puszera" i "Daj mi czas" HIFI Bandy czy "Tak się robi remix" z ostatniego albumu Tedego. Tym razem raperzy, przy wsparciu producenta Sir Micha postanowili nagrać wspólnie pełny album. Album "Przypadek? #Niesondze" to współcześnie brzmiące utwory tętniące energią boom-bapu.

Koncert odbędzie się w Klubie Pod Zieloną Trójką, który po remoncie nabrał nowego wyglądu i podobnie jak za starych, dobrych czasów, będzie gościł w swoich progach hip-hop. Niektórzy mieszkańcy Cieszyna mówią, że historia zatoczyła koło, słusznie zresztą, bowiem w 1996 roku, właśnie przy ulicy srebrnej, miały miejsce pierwsze koncerty podziemnej sceny hip-hopowej.

To tutaj swoje pierwsze kroki stawiali lokalni przedstawiciele tego nurtu, pionierzy cieszyńskiego Hip Hopu czyli MC Wołi - RCH Squad, Komplet Squad (Balon, Messali, Mleko), Gazóór Hedoni, Embeer, Sonda (Fester, Chvaściu, Dj Reco), Szpunteza (Sylwek B, Kuba B, Matys, ex. GZC - Głos Ziemi Cieszyńskiej) i inni. To właśnie Cieszyn i to miejsce szczególnie upodobali sobie mało znani wówczas Gutek, Joka, Jajonasz, Gano, Bas czy cała Batalia z Dąbrowy Górniczej - dziś czołówka śląskiej sceny hip-hop. To w tym miejscu fani mogli przeżywać niezapomniane koncerty takich raperów jak PIH, HST czy ELDO z JOTUZE.

Projekt "Hip-Hopowe Archiwum Śląska Cieszyńskiego" realizowany przez agencję BIG idea, ma na celu stworzenie kompletnego zbioru wszystkich płyt hip-hopowych "wydanych" na Śląsku Cieszyńskim w latach od 1995-2013 Więcej informacji tutaj.

Bilety (tylko 200 szt.) w cenie 40 zł dostępne wyłącznie na podstawie rezerwacji na stronie http://www.big-idea.eu/bilety/pages/tede-i-diox.php. Można je odbierać w sklepie Chrom lub w dniu koncertu w kasie klubu.

UWAGA! KONKURS!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą są dwa pojedyncze bilety na koncert TEDE i DIOX w Cieszynie.

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na nasz adres prawidłową odpowiedź na pytanie: W którym roku powstał Klub Pod Zieloną Trójką w Cieszynie?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji), numer telefonu. Wygrywają osoby, które jako pierwsza prześlą prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Nagrodzone w konkursie osoby zostaną poinformowane drogą mailową. Nagroda będzie do odebrania w dniu koncertu przy wejściu do klubu.

Wysłanie odpowiedzi w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin.

KONKURS ZAKOŃCZONY! Osoby nagrodzone zostały poinformowane drogą mailową.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Cieszyn to już nie tylko Mały Wiedeń, ale i stolica krajowego Hip-hopu? O żesz ty.....

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama