, niedziela 14 lipca 2024
Studenci z Cieszyna zapraszają na czASKina
Na projekcje odbywające się w kinie Piast obowiązują karnety w cenie 12 zł. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Studenci z Cieszyna zapraszają na czASKina

SM
XI edycja studenckiego przeglądu filmowego "czASKina" skupiać się będzie na kinie gatunkowych, a konkretnie jego dwóch skrajnych gatunkach horrorze i komedii. - Nie będą to oczywiście kasowe amerykańskie produkcje, za to poznamy mistrzów tych dziedzin kina: Hiszpanię i Francję - przekonują organizatorzy i zapraszają na kolejną edycję przeglądu, która w tym roku przyjęła hasło: "Aż strach się śmiać".

Oprócz hiszpańskich i francuskich horrorów i komedii w programie trzydniowej imprezy znalazł się również panel dyskusyjny "Wampiry, od Nosferatu do bożyszczy nastolatek", oraz gra miejska "Noc grozy", która odbędzie się na Wzgórzu Zamkowym. Chętni do udziału w grze proszeni są o zgłoszenia mailowe na adres czaskina2014@gmail.com. W programie przeglądu nie zabrakło również imprez muzycznych, które odbywać się będą w Klubie Studenckim Panopticum.

A skąd pomysł na tego typu tematykę? - Zdecydowaliśmy się na horrory i komedie głównie dlatego, iż chcemy odejść od popularyzacji promocji kina amerykańskiego, uznając, że te dwa gatunki filmowe są w stanie zwrócić nas w stronę atrakcyjnego kina europejskiego - wyjaśnia Piotr Kula, jeden z organizatorów studenckiego przeglądu.

XI edycję przeglądu filmowego "czASKina" otworzy projekcja filmu Romana Polańskiego pt. "Nieustraszeni Pogromy Wampirów", który zostanie wyświetlony w sali konferencyjnej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Drugiego dnia w kinie Piast wyświetlone zostaną dwa horrory: "Sierociniec" oraz "No-do wezwani". Ostatni dzień przeglądu poświęcony będzie komedii. Na srebrnym ekranie podziwiać będzie można filmy "Jeszcze dalej niż północ" oraz "Delikatessen".

Udział w wydarzeniach pierwszego dnia przeglądu, z wyjątkiem imprezy w Klubie Studenckim Panopticum, jest bezpłatny. Na projekcje odbywające się w kinie Piast obowiązują karnety w cenie 12 zł, które można nabyć w holu głównym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie (ul. Bielska 62) w poniedziałek i wtorek (17 i 18 marca) w godz. 9.00-15.00 oraz w cieszyńskim kinie Piast bezpośrednio przed seansami. Istnieje również możliwość zakupu biletu na poszczególny film w cenie 5 zł. Bilety można nabyć wyłącznie w kinie Piast przed projekcją filmu. Uczestnicy z zakupionym karnetem mają wstęp na wszystkie imprezy towarzyszące oraz szansę na atrakcyjne nagrody, które losowane będą przed każdym seansem.

Szczegółowy program:

17 marca (poniedziałek):
- godz. 13.00-15.00 - panel dyskusyjny: "Wampiry, od Nosferatu do bożyszczy nastolatek" - sala konferencyjna UŚ Cieszyn
- godz. 17.00-20.00 - projekcja filmu Romana Polańskiego pt. "Nieustraszeni Pogromy Wampirów" - sala konferencyjna UŚ Cieszyn
- godz. 21.00 - impreza filmowa - Klub Studencki Panopticum 

18 marca (wtorek):
- godz. 17.00 - gra miejska "Noc Grozy" - Wzgórze Zamkowe
- godz. 20.00 - projekcja filmu: "Sierociniec" reż. Juan Antonio Bayona - kino Piast
- godz. 22.00 - projekcja filmu: "No-do wezwani" reż. Elio Quiroga - kino Piast

19 marca (środa):
- godz. 18.00 - projekcja filmu: "Jeszcze dalej niż północ" reż. Dany Boon - kino Piast
- godz. 20.00 - projekcja filmu: "Delikatessen" reż. Jean-Pierre Jeunet, Marc Caro - kino Piast
- godz. 22.30 - impreza w ramach Dnia Kultury Słowiańskiej "Jare Gody" - Klub Studencki Panopticum.

Portal gazetacodzienna.pl objął XI edycję przeglądu filmowego "czASKina" swoim patronatem medialnym

UWAGA! KONKURS!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą są dwa karnety na Przegląd Filmowy czASKina. Nagrodę ufundowali organizatorzy.

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na nasz adres prawidłową odpowiedź na pytanie: Jaki był temat przewodni poprzedniej edycji przeglądu?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji) oraz numer telefonu.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Nagrodzona w konkursie osoba zostanie poinformowana drogą mailową. Bilety będą do odebrania w dniu spektaklu w recepcji sceny Vítkovice Gong.

Wysłanie odpowiedzi w konkursie, jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama