, środa 24 lipca 2024
Scena Polska zaprasza na "Lalkę" Prusa (konkurs)
W rolach głównych w "Lalce" w wykonaniu Sceny Polskiej zobaczymy Joannę Gruszkę i Janusza Kaczmarskiego. fot: ARCDodaj do Facebook

Scena Polska zaprasza na "Lalkę" Prusa (konkurs)

Aktorzy Sceny Polskiej zapraszają na pierwszą w tym roku kalendarzowym premierę. Reżyserii "Lalki" Bolesława Prusa podjął się Bogdan Kokotek. Już dziś możecie wygrać bilety na tę sztukę.

"Lalka" utwór wyjątkowy, niosący uniwersalne przesłanie, nieco kontrowersyjny oddający nastroje i realia lat 80. XIX wieku. Powieść, o której sam Bolesław Prus mówił, że "przedstawia naszych polskich idealistów na tle społecznego rozkładu". To opowieść o upadku ideałów i wprowadzaniu nowych idei. To także konflikt między romantyczną naturą, a pozytywistycznym myśleniem.

Bogaty warszawski kupiec zakochuje się w pięknej Izabeli Łęckiej, pochodzącej z arystokratycznej popadającej w długi rodzinie. Stanisław Wokulski chcąc wkupić się w łaski damy swego serca postanawia część własnego majątku powierzyć Łęckim. Cieszący się dobrą i nieposzlakowaną opinią bohater powoli wkupuje się w łaski rodziny Łęckich. Nieugięta jednak Izabela odrzuca jego zaloty. Po długich namowach ojca postanowią przyjąć zaręczyny Wokulskiego. Oboje wyjeżdżają do ciotki mieszkającej w Krakowie. Wyrafinowanie i splot wydarzeń Łęckiej prowadzą Stanisława do próby samobójczej.

Powieść Prusa doczekała się kilku adaptacji scenicznych. Jedną z najpopularniejszych była ta w reżyserii Adama Hanuszkiewicza. Jak wypadnie spektakl w wykonaniu Sceny Polskiej?

Premiera sztuki odbędzie się w sobotę, 7 stycznia, o godz. 17.30. Bilety w cenie 120 Kč do nabycia w kasie teatru przed rozpoczęciem spektaklu.

UWAGA! KONKURS!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą są dwa podwójne zaproszenia na spektakl "Lalka". Nagrodę ufundowała Scena Polska Teatru Cieszyńskiego.

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na adres redakcji prawidłową odpowiedź na pytanie: W którym roku została wydana "Lalka" Bolesława Prusa?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji) oraz numer telefonu.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Nagrodzona w konkursie osoba zostanie poinformowana drogą mailową. Nagroda będzie do odebrania w kasie teatru przed rozpoczęciem spektaklu.

Wysłanie odpowiedzi w konkursie, jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin

Konkurs zakończony! Osoby nagrodzone, zostaną poinformowane drogą mailową.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Bolesław Prus zaczął wydawać "Lalkę" od roku 1890

Uważam, iż powinno zamieszczac się prawidłowe odpowiedzi po zakończeniu konkursu.

Bolesław Prus zaczął wydawać "Lalkę" od roku 1890.

uważam, iż powinno zamieszczac się odpowiedzi.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama