, sobota 20 sierpnia 2022
Rover z "Odźwiernym", Eripe&Quebonafide z "Płytą Roku" i Młody PSZ w Cieszynie!
Bilety w cenie 15 zł (przedsprzedaż) oraz 25 zł (w dniu koncertu) dostępne są w sklepie Chrom (Cieszyn, ul. Głęboka 20), w salonie fryzur Kameleon w Skoczowie (ul. Bielska 15) oraz w Klubie Studenckim Panopticum (ul. Bielska 66).  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Rover z "Odźwiernym", Eripe&Quebonafide z "Płytą Roku" i Młody PSZ w Cieszynie!

SM/MAT. PRAS.
Sporo dawki rapu czeka na wszystkich, którzy 18 stycznia przyjdą do Klub Studenckiego "Panopticum" w Cieszynie, gdzie zagrają wykonawcy z z Kielc, Krakowa, Ciechanowa, Andrychowa, Oświęcimia, Wisły, Ustronia, Pogwizdowa i Cieszyna! Mamy dla was dwa pojedyncze zaproszenia na to wydarzenie.

Na scenie Klubu Panopticum wystąpi Rover, który tworzy od 2004 roku. Z rozwiązanym już składem "Poza Prawem" wydał dwa projekty, a w duecie z Jarsonem "Rok Ciśnień". Rok 2011 jest początkiem solowej działalności, która zaowocowała płytą "Kalejdoskop Wspomnień" oraz "24". Liczne supporty przed znanymi raperami (Pih, Małpa, Zeus) przynoszą pozytywny skutek i w 2013 roku Rover wydaje płytę "Oddźwierny" nakładem wytwórni Step Records. W swojej twórczości Rover nie szczędzi sobie zarzutów wobec siebie i pragnie w ten sposób przestrzec słuchaczy przed własnymi błędami. Szczerość i gorzkie wyznania nie czynią go raperem smutnym, bo potrafi również cieszyć się chwilą i nie szczędzi tej radości w swoich utworach. Jego spokojne i emocjonalne flow czyni go muzykiem, którego słucha się przyjemnie i z uwagą.

Kolejnym wykonawcą jest Eripe, reprezentant Krakowa, debiutant i freshman na polskiej scenie, którego pierwszymi podziemnymi projektami są nagrane w 2012 roku płyty pt. Chamskie Rzeczy oraz Odium EP. Jego rap to mocne i wyraziste linijki, mroczny i niepokojący klimat, chamskie i kontrowersyjne poglądy, soczyste i bezkompromisowe bragga oraz szokujące i obrazoburcze storytellingi. Nie przebiera w słowach i chętnie dzieli się swoimi chorymi wizjami i twardym podejściem do życia. Jego teksty to mnóstwo gorzkich, aroganckich i budzących skrajne emocje wersów, wyszukane metafory, pomysłowe porównania i ciekawe gry słowne. Reprezentant ekipy Patokalipsa. Aktualnie pracuje nad swoim pierwszym pełnoprawnym albumem długogrającym pt. Dead Man Rapping.

W Cieszynie wystąpi również Quebonafide, freestylowy głos ciechanowskiego podziemia. Quebonafide, czyli Kuba Grabowski urodził się w 7 lipca 1991 roku w Ciechanowie, gdzie mieszka i tworzy. Młody raper świadomy początków swojej drogi mówi skromnie: "Moja przygoda z hip hopem się dopiero zacznie" i będąc faktycznie na starcie już daje dowody swojego talentu”. Zaznaczył już dość wyraźnie swoją obecność na scenie solowym albumem "Eklektyka" (2013), którego dźwięki odbiły się pozytywnym echem w środowisku.
Quebonafide z Fuso (Diil Gang) wydali łącznie 3 albumy. Ostatni "Flow Witam" EP w 2012 roku, a wcześniej jako skład Yochimu ukazały się płyty "Drugie Cięcie" w 2010 r. i "Pierwsze Cięcie" w 2009 (obie ostatnie to LP). Udzielił się również w kilku innych produkcjach dogrywając się do utworów takim raperom jak Czarny Furiat, Planet ANM, Te-Tris.

Kolejnym muzykiem jest młody PSZ, utalentowany MC i producent pochodzący z Andrychowa powiązany z zespołem BPC. W 2008 roku nagrał wraz z KLP jako BPC płytę: "Legalna Kopia”. W tym samym 2008 nawiązuje współpracę z Peją, która owocuje wyprodukowaniem muzyki do utworu „Regulamin zabijania” z płyty "Styl życia G’N.O.J.A". Zagrał kilkanaście większych koncertów m. in: w Krakowie, Poznaniu i Tarnowie. Ciekawostką jest to, że pierwszy raz zagrał w wieku 12 lat z bratem, który wtedy aktywnie działał na małopolskiej scenie. Jeśli chodzi o produkcje muzyczne to cały czas tworzy na klasycznym MPC 2000xl, nie używając nowszych brzmień robi charakterystyczne podkłady w oldscholowym klimacie.

Jako support wystąpią: Panda Squad (Wisła), Mortal-oficial Michalik (Ustroń), ARO 033 CN & W96 (Cieszyn), TheIntruders (Cieszyn), Trzy-9 (Oświęcim), Zieliusz/Pretxtrap (Pogwizdów).

Bilety w cenie 15 zł (przedsprzedaż) oraz 25 zł (w dniu koncertu) dostępne są w sklepie Chrom (Cieszyn, ul. Głęboka 20), w salonie fryzur Kameleon w Skoczowie (ul. Bielska 15) oraz w Klubie Studenckim Panopticum (ul. Bielska 66).

Koncert odbędzie się 18 stycznia o godz. 20.00 w Klubie Studenckim "Panopticum" w Cieszynie przy ul. Bielskiej 66.

UWAGA! KONKURS!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą są dwa pojedyncze zaproszenia na sobotni koncert w Klubie Studenckim Panopticum.

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na nasz adres prawidłową odpowiedź na pytanie: Z jakiego miasta pochodzi Rover?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji), numer telefonu. Wygrywają osoby, które jako pierwsza prześlą prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Nagrodzone w konkursie osoby zostaną poinformowane drogą mailową. Nagroda będzie do odebrania w dniu koncertu przy wejściu do klubu.

Wysłanie odpowiedzi w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin.

KONKURS ZAKOŃCZONY! Osoby nagrodzone zostały poinformowane drogą mailową.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama