, piątek 31 marca 2023
PLOOM - bezpieczniej z muzyką (konkurs)
W zespole PLOOM śpiewają dzieci w wieku od 8 do 14 lat.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

PLOOM - bezpieczniej z muzyką (konkurs)

AGNIESZKA KACZMARCZYK
PLOOM - bezpieczniej z muzyką (konkurs)

W Dzięgielowie, w małym studio powstałym z prywatnej inicjatywy, raz w tygodniu spotykają się dzieci ze Śląska Cieszyńskiego. fot. mat. pras.

Muzyka może nie tylko cieszyć, ale również edukować. Zespół muzyczny PLOOM nagrał płytę specjalnie dla najmłodszych słuchaczy. Od teraz alarmowe numery telefonów czy podstawowe zasady bezpieczeństwa, będą łatwiejsze do zapamiętania i zrozumienia dzięki piosenkom z płyty "bezpieczne dzieci".

PLOOM to zespół muzyczny, w którego skład wchodzą doświadczeni muzycy oraz pełne zapału do pracy i miłości do muzyki dzieci w wieku od 8 do 14 lat. - Szukaliśmy zespołu dla naszej ośmioletniej córki. W końcu sami zrobiliśmy przesłuchania i zebraliśmy grupę. Obecnie zespół liczy jedenaścioro dzieci. Chcieliśmy, aby to co robimy, było czymś więcej niż tylko muzyką. Mamy nadzieję, że dzieci dzięki tej płycie, czegoś się nauczą - mówi Mariola Glajcar, kierownik zespołu i autorka tekstów.

W Dzięgielowie, w małym studio powstałym z prywatnej inicjatywy, raz w tygodniu spotykają się dzieci ze Śląska Cieszyńskiego, które poprzez swoją twórczość chcą przekazać swoim rówieśnikom jak się zachować w niebezpiecznych sytuacjach. - Utwory, które wykonujemy mają charakter edukacyjny, dzięki czemu wpajamy najmłodszym najważniejsze zasady życiowe, ułatwiające im wejście w trudny świat dorosłych - dodaje Glajcar.

Dzieci - dzieciom, ale nie tylko. Utwory na płycie PLOOM grane są przez doświadczonych muzyków, dlatego posłuchają ich chętnie również dorośli. W ramach promocji płyty, która w sklepach muzycznych pojawiła się 22 października, odbędą się trzy koncerty. 23 listopada PLOOM wystąpi w teatrze w Tychach, 27 listopada w Chorzowie w Górnośląskim Centrum Kultury oraz 5 grudnia w teatrze w Bielsku Białej. Więcej na www.ploom.com.pl

Uwaga! Konkurs!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą są 2 płyty zespołu Ploom "bezpieczne dzieci".

Aby zdobyć nagrodę, należy przesłać na adres redakcji prawidłową odpowiedź na pytanie: Ilu dorosłych muzyków liczy skład zespołu PLOOM? Odpowiedzi prosimy przesłać na adres: konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane oraz numer telefonu.

Nagroda będzie do odebrania w siedzibie redakcji portalu gazetacodzienna.pl.

Konkurs został zakończony. Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej drogą mailową.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dziecka roboty sie chycić w chałpie ojcowi pomagać a nie śpiywać gupoty

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama