, piątek 31 marca 2023
Orkiestra im. Telemanna w Skoczowie! (konkurs)
Orkiestra im. Telemanna wystąpi w Skoczowie już 8 grudnia. fot: www.telemann.wordpress.comDodaj do Facebook

Orkiestra im. Telemanna w Skoczowie! (konkurs)

"Muzyczna Ballada Europy" po raz kolejny zabrzmi w Skoczowie. Bielska Orkiestra im. Telemanna wspólnie z Marią O’Reilly wystąpi podczas koncertu "Viva Irlandia". Portal gazetacodzienna.pl ma dla was podwójne zaproszenie na to wydarzenie!

Orkiestra im. Georga Philippa Telemanna powstała w 1993 roku w Bielsku-Białej. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznych w Katowicach i Krakowie. Zespół bierze udział w wielu krajowych i zagranicznych festiwalach. Orkiestra współpracuje z Czechami, Słowacją, Niemcami, czy Austrią. Ich koncerty cieszą się niezwykłą popularnością.

Artyści prezentują muzykę z okresu baroku. Grają na instrumentach historycznych, uwzględniając w grze specyficzną artykulację, frazowanie i improwizację. Na scenie można zobaczyć flet poprzeczny, flet prosty, skrzypce, wiolonczelę klawesyn.

Wspólnie z orkiestrą w skoczowskiej sali "Pod Pegazem" wystąpi Maria O ‘Reilly. Irlandzka piosenkarka, pianistka i kompozytorka regularnie występuje w ramach festiwali w południowo-wschodniej Anglii. O’Reilly gra na fortepianie i celtyckiej harfie, które doskonale komponują się z jej irlandzkim repertuarem. Artystka koncertowała w Stanach Zjednoczonych, Francji, we Włoszech i Niemczech. Już 8 grudnia wielbiciele jej twórczości zobaczyć będą ją mogli w Skoczowie

Koncert Muzyczna Ballada Europy odbędzie się 8 grudnia o godz. 18.00 w sali widowiskowej "Pod Pegazem". W programie tańce, pieśni i kolędy irlandzkie. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w skoczowskim Biurze Promocji i Informacji "ARTadres", ul. Rynek 18 lub przed koncertem.

Uwaga! Konkurs!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą jest podwójne zaproszenie na koncert Viva Irlandia. Nagrodę ufundował skoczowski ARTadres.

Aby zdobyć nagrodę, należy przesłać na adres redakcji prawidłową odpowiedź na pytanie: Jak nazywa się kierownik artystyczny Orkiestry im. Telemanna?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane oraz numer telefonu.

Nagrodzona w konkursie osoba zostanie poinformowana drogą mailową. Nagroda będzie do odebrania w Sali Widowiskowej
"Pod Pegazem" w Skoczowie w dniu koncertu.

Wysłanie odpowiedzi w konkursie, jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin

Konkurs zakończony! Osoby nagrodzone, zostaną poinformowane drogą mailową.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama